ترامپ: صدام و قذافی عامل ثبات بودند!

ترامپ: صدام و قذافی عامل ثبات بودند!
چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 08:42

نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دیکتاتورهای معدوم عراق و لیبی را موجب ثبات در خاورمیانه دانست!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، میلیاردر دونالد ترامپ نامزد بالقوه جمهوری‌خواهان در انتحابات ریاست جمهوری آمریکا در دیدار با طرفداران خود در «اوهایو» اعلام کرد که با ورود نیروهای آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی مخالف بوده است.
به نوشته ایندیپیندنت، این سیاستمدار آمریکایی گفت: «صدام حسین آدم خوبی نبود. اما چه فرقی می کند؟ او به بهترین وجه تروریست ها را نابود می کرد! اکنون عراق مبدل به "هاروارد" افراط گرایان شده است». ترامپ مدعی شد که شکل گیری "داعش" گواه این موضوع است.
ترامپ همزمان گفت که واشنگتن نمی بایست به آن سرعت نیروهای خود را از خاک عراق خارج می کرد. به این دلیل که به عقیده من ایران کنترل بر ذخایر نفت عراق را بدست آورد که دومین کشور نفت خیز جهان است.
نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا تاکید کرد، هیچ بحثی در این مساله نسیت که اگر معمر قذافی و صدام همچنان قدرت را در لیبی و عراق به دست داشتند، خاورمیانه با ثبات‌تر بود.
ترامپ افزود: اگر به لیبی نگاهی بیندازید، خواهید دید اقدامات ما در آنجا افتضاح بود. همین‌طور اگر به عراق نگاه کنید خواهید دید که خراب کردیم.
دونالد ترامپ معتقد است اگر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی و صدام، دیکتاتور سابق عراق همچنان بر سر قدرت بودند، خاورمیانه باثبات‌تر بود.
وی گفت: با وجود آنکه روسیه از اسد حمایت می‌کند اما از تلاش‌های مسکو در مبارزه با تروریست‌های داعش حمایت خواهم کرد. اگر اسد سرنگون شود ممکن است فرد بدتری جایگزین او شود.
ترامپ افزود: می‌خواهم کنار بنشینم و ادامه حملات هوایی روسیه در سوریه را تماشا کنم چراکه این مساله تله‌ای است که مسکو را گیر می‌اندازد.
وی ادامه داد: من همانند دیگر نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری موافق ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه نیستم. من می‌خواهم کنار نشسته و رویدادها را تماشا کنم. جنگ جماهیر شوروی در دهه 1980 میلادی علیه مجاهدین افغانستان منجر به فروپاشی جماهیر شوروی شد. در حال حاضر آنها سراغ سوریه رفته‌اند و در آنجا تله‌ها و مشکلات بسیاری وجود دارد. وقتی شنیدم که روسیه به جنگ با داعش پرداخته گفتم «چقدر عالی! اجازه دهید این کار را انجام دهد.»

7

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها