پای زن بندر بن سلطان در ماجرای یازده سپتامبر!

پای زن بندر بن سلطان در ماجرای یازده سپتامبر!
پنج‌شنبه 9 ارديبهشت 1395 - 18:42

العالم - روزنامه ایندیپندنت فاش کرد که همسر بندر بن سلطان سفیر سابق عربستان در آمریکا به عاملان یازدهم سپتامبر کمک کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه ایندیپندنت در گزارش خود از رابطه پول های همسر بندر به سلطان و حملات یازدهم سپتامبر سال 2001 میلادی در آمریکا خبر داد.

این روزنامه نوشت: یک تبعه سعودی به نام "اسامه بسنان" که در" سان دیگو" در زمان حملات یازدهم سپتامبر زندگی می کرد، مدتی را با مجریان این حملات یعنی "نواف الحامزی" و " خالد المحضار" گذرانده است.

به نوشته ایندپندنت، بسنان حدود 75 هزار دلار از شاهزاده هیفاء همسر بندر بن سلطان سفیر وقت عربستان در آمریکا دریافت کرده است.

این روزنامه تصریح کرد: این پول ها برای درمان همسر بسنان بود؛ اما بخشی از آن به " عمرالبیومی " حواله شده است که به  الحامزی و المحضار برای دریافت برگه های تامین اجتماعی و اطلاعات درباره حمل و نقل هوایی در آمریکا کمک کرد.

براساس پرونده قضایی که  بر ضد عربستان سعودی مطرح است، بخشی از اموال پرداخت شده از طریق همسر بندر بن سلطان برای حل و فصل اوضاع مهاجران سعودی در سان‌دیگو مورد استفاده قرارمی‌گرفت، این در حالی است که اف‌بی‌آی تأکید دارد دلیلی برای این موضوع ندارد.

بسان در اوت سال 2002 میلادی به علت ویزای تقلبی بازداشت و دو ماه بعد به عربستان بازگردانده شد.

بندر بن سلطان بن عبدالعزیز (متولد ۱۹۴۹ میلادی) از اعضای خاندان آل سعود است. وی ریاست شورای امنیت ملی عربستان را از سال2005 تاکنون برعهده دارد و از ژوئیه 2012 تا آوریل 2014 رئیس سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی بود. وی یکی از نوه های ملک عبدالعزیز اولین پادشاه عربستان سعودی است. بندر بن سلطان بیش از 20 سال از1983 تا 2005 سفیر عربستان سعودی در امریکا بود.

6-9

پربیننده ترین خبرها