پرده برداری سرگی لاوروف از ارتباط داعش با رژیم صدام

پرده برداری سرگی لاوروف از ارتباط داعش با رژیم صدام
دوشنبه 4 مرداد 1395 - 23:29

العالم - وزیر خارجۀ روسیه تأکید کرد که ساختار عناصر خشن و قاتل داعش را افسران سابق رژیم صدام تشکیل می دهند که پس از حملۀ سال 2003 آمریکا به عراق، بی کار شدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "سرگئی لاوروف" امروز (دوشنبه) در گفت وگو با "جمعیت امپراتوری ارتدوکس" فلسطین گفت: «عناصر جانی داعش ژنرال های سابق صدام هستند که آمریکا با اشغال عراق در سال 2003 آنها را متفرق کرده بود».
وی افزود: «حملۀ آمریکا به عراق باعث شد تا ارتش و نیروهای امنیتی عراق متفرق و از کار برکنار شوند و به این ترتیب افرادی که توانایی بالایی در جنگیدن داشتند، بی کار و بدون منبع درآمد شدند و مشخص است چنین کسانی یا تبدیل به اشرار می شوند و یا به تخریب کشورها و مناطق مختلف می پردازند».
وی ادامه داد: «ریشۀ مشکلات فعلی مرتبط با داعش به نفرت این عناصر از انسان ها و به رسمیت نشناختن حق دیگران در انتخاب ارزش های دینی و تلاش برای سوء استفاده از عواطف مذهبی برای ارضای نفرت از پیروان سایر ادیان باز می گردد».
کمیتۀ تحقیق انگلیس در جنگ عراق (سال 2003) در گزارشی که منتشر کرد به این نتیجه رسیده که دولت انگلیس در مورد مشارکت در جنگ عراق اشتباه کرد و این تصمیم را بر اساس اطلاعات و ارزیابی های اشتباه و بدون کسب موافقت اکثریت کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد اتخاذ کرد که به عواقب خطرناکی مانند پیدایش داعش منتهی شده است.
 202-201-220 

پربیننده ترین خبرها