وحشت "اسراییل" ازمحور تهران، بغداد و دمشق، بیروت

وحشت
يکشنبه 24 مرداد 1395 - 22:58

ژنرال "عاموس یادلین" رییس اسبق سازمان اطلاعات ارتش صهیونیستی (امان) سرنگونی "بشار اسد" رییس جمهور سوریه را به نفع و مصلحت این رژیم دانست و بر مقابله با محور تهران، بغداد، دمشق و بیروت (حزب الله) تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وی که رییس مرکز پژوهش های امنیتی ملی رژیم صهیونیستی است، با انتشار مقاله ای در پایگاه "مرکز" خاطرنشان کرد که اسد در هر صورت باید برود.

تقسیم دوباره نقشه منطقه برای تامین منافع اسراییل
یادلین ادامه داد: ترسیم دوباره نقشه منطقه که از 5 سال قبل آغاز شد، مرتبط با منافع استراتژیک اسراییل است که اعتقاد دارد باید مانع تقویت قدرت ایران و حزب الله در خاورمیانه جدید شود.
وی افزود: موازنه استراتژیک نشان می دهد رفتن اسد به مصلحت اسراییل است چه این که ماندن وی در کنار حزب الله باعث تقویت محور رادیکال به رهبری ایران می شود و آن را تهدیدی برای امنیت آنچه که وی آن را "حکومت عبری" خواند، دانست.

حزب الله قوی تراز چند کشور ناتو 
یادلین گفت: تضعیف ایران و حزب الله هدف اصلی اسراییل است به ویژه که به گفته "اویگدور لیبرمن" وزیر امنیت اسراییل، حزب الله اکنون از نظر نظامی قوی تر از چند کشور عضو پیمان ناتو است.
وی ادعا کرد که تضعیف ایران و جلوگیری از گسترش سیطره آن بر خاورمیانه به مصلحت کشورهای عربی است کشورهایی هکه اسراییل آنان را میانه رو سنی توصیف کرده که عربستان سعودی در راس آن است.

تحلیل رییس اسبق سازمان اطلاعات ارتش صهیونیستی (امان) بی شک بیان کننده نزدیکی میان ریاض، تل آویو، چند کشور عربی حوزه خلیج (فارس) و مصر و اردن است. 

هراس اسراییل از محور تهران، بغداد، دمشق و بیروت

وی همچنین بر مقابله با محور تهران، بغداد، دمشق، بیروت تاکید کرد و خطر ایران و هم پیمانانش برای اسراییل را دهها بار بیشتر از خطر گروه تروریستی "داعش" برای تل آویو دانست.
یادلین با تاکید نسبت به لزوم تشویق اقدام های عربی علیه حزب الله و ایران و کمک به این روند، افزود: دیگر زمان آن تمام شده که اسراییل فقط نظاره گر رویدادهای سوریه باشد و فقط برای موفقیت جنگجویان ابراز امیدواری کند لذا نباید فرصت را برای تضعیف دشمنان خود از دست بدهد.  
206 ـ 211

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها