طرح جنجالی دراسپانیا: قرص ضد بارداری برای کبوتران

طرح جنجالی دراسپانیا: قرص ضد بارداری برای کبوتران
يکشنبه 7 آذر 1395 - 22:29

تصمیم جدید شورای شهر بارسلونا، جان 85 هزار کبوتر را نجات داد.

العالم اروپا

در حالی که شورای شهر بارسلونا، قصد داشت برای نجات آثار و ساختمان های تاریخی این شهر از فضله های کبوتران، دست به کشتار دسته جمعی این پرندگان بی گناه بزند، مطرح شدنِ راه حلی تازه، جلوی حمام خون در بارسلونا را گرفت.

به نوشتۀ وبگاه انگلیسی «اکسپرس»، بر اساس طرح جدید، به جای کشتار کبوتران به آن ها گردِ قرصِ ضدبارداری خورانده می شود، تا طی 4 تا 5 سال، 80 درصد از جمعیت عظیم آن ها در بارسلونا، کاسته شود.
این طرح، بیش از 150 انجمن دوستی با حیوانات را که با کشتار کبوتران بارسلونا مخالف بودند، خرسند کرد.

به نوشتۀ وبگاه هافینتگون پست، نخستین مرحله از این طرح که بخش عظیمی از آن خواهد بود، مرحلۀ آمارگیری از این کبوتران خواهد بود که طی ماه های دسامبر و ژانویۀ آینده صورت خواهد گرفت.

شورای شهر بارسلونا، رسماً اعلام کرد که از طرح کشتار کبوتران دست کشیده و به جای آن مقرر شده است که از ماه آوریل سال 2017، در اماکن مختلف بارسلونا، 40 "دانه دان" برای کبوتران نصب خواهد شد و به همراه غذا، برای آنان داروی جلوگیری از تولیدمثل ریخته می شود؛ آن گاه نتایج اولیه این طرح، در اواخر سال 2017، بررسی خواهد شد.
سخنگوی شورای شهر بارسلونا در این خصوص گفت:«ابتدا از قرص nicarbazin استفاده خواهیم کرد که بر پرندگان کوچک تاثیرگذار است».
وی افزود:«پیش بینی می شود که در سال اول، شمار کبوتران 20 درصد کاهش یابد و در سال های چهارم و پنجم، تعداد 70 تا 80 درصد از جمعیت آنان کاسته شود.

انجمن های حمایت از حقوق حیوانات با استقبال از این طرح، از این که کارشناسان حیوانات در این طرح سهیم هستند، ابراز خرسندی کردند. به ویژه که پیش از این قرار بود، در اقدامی غیراخلاقی، با استفاده از تور، 152 هزار کبوتر صید و کشته شوند.

اعتراضات گستردۀ انجمن های حمایت از حقوق حیوانات، اجرای این طرح را ماه ها به تعویق انداخت.
طرحِ استفاده از قرص های ضدبارداری علیه کبوتران، طرحی قدیمی است که از 15 سال پیش تاکنون در اروپا کارامد بوده است و در شهرهای کاتالونیا، والنسیا و ... به صورت موفقیت آمیزی تجربه شده است.
قرص ضد بارداری کبوتران، از شکل گیری تخم در این پرندگان جلوگیری می کند.

205

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها