سخنان مهم ظریف دربارۀ همکاری های‌ ایران و عربستان

سخنان مهم ظریف دربارۀ همکاری های‌ ایران و عربستان
چهارشنبه 29 دی 1395 - 16:27

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد آتش‌بس در سوریه باید گسترش یافته و همچنین ایران و عربستان باید حول بحران سوریه همکاری کنند.

العالم - ایران

ظریف طی سخنرانی در نشستی در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با موضوع آینده سیاست خارجی ایران گفت موفقیت را نمی‌توان با هزینه دیگران به دست آورد و در حالی که دیگر کشورها ناامن هستند، نمی‌توان امنیت داشت.

وی با اشاره به مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» پایتخت قزاقستان تاکید کرد که انتظارات از این نشست باید در سطح متعادل باشند اما امیدواراریم که حداقل بتوان آتش‌بس را در سوریه گسترش دهیم.

وزیر خارجه ایران در بخشی از صحبت‌‌هایش با بیان اینکه دلیلی برای خصومت میان تهران و ریاض نمی‌بیند، خواستار همکاری میان ایران و عربستان برای حل سیاسی بحران سوریه شد.

وزیر خارجه ایران درباره همکاری تهران و ریاض اظهار داشت: «ما می‌توانیم برای پایان دادن به وضعیت اسف‌بار مردم سوریه، یمن و بحرین و هرجای دیگری در منطقه همکاری کنیم...ایران و عربستان سعودی توانستند تاخیر روند انتخاب رئیس جمهور لبنان را متوقف کنند.»

وی با اشاره به دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» گفت نزدیک به 40 سال سیاست‌های آمریکا را زیر نظر داشته و معتقدم بهتر است قبل از قضاوت زودهنگام داشته باشیم، باید صبر کنیم (تا ببینیم چه خواهد شد.)

منبع: فارس

 

پربیننده ترین خبرها