سردار وحیدی:

حمله آمریکا به سوریه به ضررش تمام خواهد شد

حمله آمریکا به سوریه به ضررش تمام خواهد شد
جمعه 18 فروردين 1396 - 21:37

رئیس دانشگاه دفاع ملی با تأکید بر اینکه ایران در حمایت از مقاومت و مبارزه با تروریسم مصمم است،‌ گفت: حمله موشکی ‌آمریکا به پایگاه نظامی سوریه قطعاً به ضرر آمریکا تمام می‌شود.

العالم- ایران

سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه دفاع ملی عصر امروز در حاشیه مراسم ختم والده سردار مصطفی محمدنجار و در پاسخ به سؤالی پیرامون حمله آمریکا به یکی از پایگاه‌های نظامی سوریه، اظهار داشت: امروز آمریکا دچار یک تناقض گفتاری و رفتاری شدید شده و این نشان‌دهنده سردرگمی سیاستمداران آمریکایی است.

وی افزود: علیرغم اینکه با فاصله کمی اعلام کردند مسأله اصلی ما داعش است، اما در عمل کاملاً به نفع داعش و تروریست‌ها رفتار کردند.

وحیدی با بیان اینکه این عملیات ‌آمریکایی‌ها کاملاً هماهنگ بود، اظهار داشت: بلافاصله بعد از این عملیات آمریکایی‌ها، داعش عملیات جدید خودش را شروع کرد که چند نکته در این مورد قابل اشاره است.

رئیس دانشگاه دفاع ملی با اشاره به نکات حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی سوریه، خاطرنشان کرد: این حمله نشان داد که آمریکایی‌ها به رغم اظهارات ترامپ که می‌گفت 6 هزار میلیارد دلار در آمریکا در جنگ با عراق خرج شد و آن را هدر دادیم، نشان می‌دهد که هنوز از آن درس نگرفته‌اند و این نشان‌دهنده همان مسیر غلط است.

وی در همین راستا افزود: نکته دوم این است که این حمله نشان‌دهنده درماندگی‌های راهبردی رژیم آمریکا است و از طرف دیگر تا حدودی به نظر می‌رسد ترامپ که با مشکلات بزرگی در داخل آمریکا و منطقه درگیر است سعی کرده با یک عملیات این مشکلات را تحت‌تأثیر قرار دهد.

وحیدی ادامه داد: فاجعه‌ای که در موصل آفریدند و فجایع دیگری که در دوران ترامپ به وجود آمده نشان می‌دهد که او سعی می‌کند با چنین عملیات‌هایی مشکلات و معضلات درونی خود را تحت‌ پوشش قرار دهد ولی مسلماً این عملیات به ضرر آنها خواهد شد.

وزیر سابق دفاع در پاسخ به این سؤال که رویکرد ایران در قبال حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه چه خواهد بود، تصریح کرد: ایران هیچ گاه دست از مبارزه با تروریسم و حمایت از مقاومت برنمی‌دارد و این حمله موشکی آمریکایی‌ها به طور رسمی حمایت از تروریسم است.

وی با تأکید بر اینکه حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه اشتباه بزرگ و راهبردی بود، گفت: آمریکایی‌ها متوجه خواهند شد در دامی افتاده که بسیاری از کشورهای منطقه و اسرائیل پیش‌‌روی آنها گذاشته‌اند و وارد صحنه‌ای شده است که حتماً به ضررشان تمام خواهد شد و جریان مقاومت،‌ ارتش و ملت سوریه نیز برای مبارزه با تروریست‌ها مصمم‌تر می‌شوند.

شایان ذکر است؛  مراسم ختم مرحومه احمدی دولابی والده سردار مصطفی نجار وزیر اسبق دفاع و کشور عصر امروز (جمعه) در مسجد نور تهران و با حضور تنی چند از شخصیت‌های لشکری و کشوری برگزار شد.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه ملی دفاع، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، علی نیکزاد وزیر سابق مسکن و شهرسازی، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران، غلامعلی حداد عادل نماینده سابق مجلس، سردار نقدی معاون فرمانده سپاه، سردار عبدالهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح، علی آبادی رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی، مسعود زریبافان رئیس سابق بنیاد شهید، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مهرداد بذرپاش، کامران دانشجو وزیر اسبق علوم، فریدون عباسی، رستم قاسمی وزیر سابق نفت، رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی، سردار فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح، ناظمی اردکانی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین از حاضران در این مراسم بودند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها