روحانی در دیدار معاون رئیس جمهور کوبا:

روابط ایران و کوبا عمیق و رو به رشد است/ تاکید بر اجرای سریعتر توافقات میان دو کشور

روابط ایران و کوبا عمیق و رو به رشد است/ تاکید بر اجرای سریعتر توافقات میان دو کشور
يکشنبه 15 مرداد 1396 - 21:41

رئیس جمهور در دیدار معاون رئیس جمهور کوبا گفت: جمهوری اسلامی ایران و کوبا در آرمان‌های بزرگی مثل استقلال و آزادی شریک و همفکر هستند و در برابر سلطه‌گری و تضییع حقوق ملت خود، ایستاده‌اند.

العالم _ ایران

حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه در دیدار اولیسس دل‌تور با موفق و مفید توصیف کردن سفر سال گذشته خود به کوبا، اظهار داشت: باید آنچه در آن سفر مورد توافق قرار گرفت به مرحله اجرا برسد. سفر شما به تهران نیز گواه اراده سیاسی قاطع کوبا برای توسعه روابط با ایران است و امیدوارم در دولت دوازدهم روابط دو کشور دوستانه‌تر و گسترده‌تر شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: در حالی که برخی قدرت‌ها می‌کوشند با نقض تعهدات و اقداماتی نظیر تحریم ملت‌های آزادی‌خواه را تحت فشار قرار دهند، ایستادگی و همبستگی کشورهای مستقل ضروری است.

اولیسس دل‌تور معاون رئیس جمهور کوبا نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا، پیروزی مجدد روحانی در انتخابات را باعث خوشحالی دولت و ملت کوبا و نشانگر ثبات سیاسی و توسعه اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دانست.

معاون رئیس جمهور کوبا اضافه کرد: ایران همواره می‌تواند روی همبستگی دولت و ملت کوبا حساب کند و متقابلاً کوبا نیز از حمایت‌های مستمر و کمک‌های دولت و ملت ایران از ملت کوبا در شرایط مختلف از جمله در برابر تحریم‌های ظالمانه تشکر می‌کند.

اولیسس دل‌تور اظهار داشت: اتحاد بین کشورهای همسو و مستقل در عرصه جهانی باید توسعه و تعمیق یابد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها