وزير دفاع آمريكا: آماده مقابله با هرگونه اقدام خصمانه كره شمالی هستیم

وزير دفاع آمريكا: آماده مقابله با هرگونه اقدام خصمانه كره شمالی هستیم
جمعه 20 مرداد 1396 - 04:47

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در مانتن ویو در کالیفرنیا گفت آمریکا آمادگی مقابله با هر گونه اقدام خصمانه کره شمالی را دارد. 

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان؛ متیس گفت به نظر من بهترین راه برای نشان دادن تعامل گسترده این است که ببینیم هفته گذشته، شورای امنیت سازمان ملل به صورتی یکپارچه تهدید کره شمالی را ضد جامعه جهانی توصیف کرد. چند بار دیده اید که فرانسه و چین و روسیه و آمریکا و دیگر اعضای شورای امنیت در کنار هم به صورتی اجماعی، به یک موضوع رأی داده باشند؟ شما این موضوع را هفته گذشته شاهد بودید. از این رو، دیپلمات ها و دستگاه های اطلاعاتی مساله را به خوبی نشان دادند و باعث شدند این مساله تحت کنترل در بیاید و توجهات به آن جلب شود.
وزیر دفاع آمریکا درباره دفاع ترامپ از اظهارات خود درباره خشم و آتش علیه کره شمالی و تلفات انسانی در صورت بروز رویارویی هسته ای گفت چیزی که می توانم بگویم این است که ماموریت و مسئولیت من انجام ماموریت نظامی در صورت نیاز است. با این حال، در حال حاضر در کنار وزیر تیلرسون، سفیر هیلی، تلاش های دیپلماتیک آمریکا را شاهدید که نتایج دیپلماتیک را به دست می آورند. فاجعه جنگ (در صورت بروز) کاملا شناخته شده است و لازم نیست کسی آن را بار دیگر آن را چیزی بیش از یک فاجعه توصیف کند. 
متیس گفت در حال حاضر ما دو مسیر را در پیش داریم و از هر دو مسیر حمایت می کنیم. یکی از مسیر ها، تلاش های دیپماتیک است که متحدان زیادی را جذب کرده ایم که معمولا در همه موضوعات با آنها همراه نیستیم ولی چیزی که هفته گذشته شاهدش بودیم که با هدایت سفیر هیلی و تیم دیپلماتیک بسیار موثر آمریکا صورت گرفت، دیدگاهی اجماعی است که بیان می کند این موضوع تهدیدی برای صلح و نظم جهانی است و باعث تحریم هایی جدی از سوی سازمان ملل است که بار دیگر تاکید می کنم که اتفاقی روی نداده است و نشان می دهد که مسیر دولت ترامپ به چه سمتی است، اولویت بندی ها به چه شکل است که چه مسیری را طی می کنیم. 
وزیر دفاع آمریکا درباره میزان آمادگی آمریکا برای واکنش به هر گونه اقدام خصمانه از سوی کره شمالی گفت البته می دانم که این سوالی جدی است ولی قرار نیست از پیش به دشمن اطلاع دهیم چه کاری قرار است صورت گیرد. از نظر میزان آمادگی هم باید بگویم آمادگی داریم. 
 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها