در واکنش به رزمایش آمریکا در دریای چین جنوبی؛

پکن، واشنگتن را به فتنه‌انگیزی متهم کرد

پکن، واشنگتن را به فتنه‌انگیزی متهم کرد
جمعه 20 مرداد 1396 - 13:06

پکن، واشنگتن را به دلیل رزمایش در دریای چین جنوبی به فتنه‌انگیری و نقض قانون متهم کرد.

العالم ـ آسیا

در شرایطی که به دنبال تنش موجود میان آمریکا و کره‌شمالی، واشنگتن از پکن درخواست حمایت کرده است، چین از اقدام آمریکا مبنی بر رزمایش در دریای چین جنوبی انتقاد کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، دولت چین، آمریکا را متهم کرده است که با رزمایشی در دریای جنوب چین در راستای نقض قانون و فتنه‌انگیزی اقدام کرده است.

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی برا اینکه در ادامه اختلاف‌ها بین آمریکا و چین بر سر برخی مناطق دریای چین جنوبی که پکن آنها را بخشی از حاکمیت خود می‌داند، ناوشکن آمریکایی در حوالی 12 مایل دریایی یک جزیره مصنوعی ساخت چین گشت‌زنی کرده است.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که ناوشکن «یو‌اس‌اس جان اس مک کین» اقدام به انجام ماموریت در نزدیکی یکی از جزایر مصنوعی ساخت چین کرده است.

این مقام‌ها که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که این سومین بار است که در دولت دونالد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، کشتی‌های آمریکایی به ماموریت «آزادی دریانوردی» در دریای چین جنوبی مبادرت می‌کنند.

آمریکا طی سال‌های اخیر همواره از اقدامات چین برای ایجاد جزایر مصنوعی در مناطق مورد مناقشه پکن با برخی دیگر از کشورهای آسیایی از قبیل ژاپن در دریای چین جنوبی مخالفت کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها