تقویت عضلات بلع مبتلایان به پارکینسون باآواز خواندن

تقویت عضلات بلع مبتلایان به پارکینسون باآواز خواندن
يکشنبه 22 مرداد 1396 - 20:06

مطالعات محققان دانشگاه آیووا در آمریکا نشان می‌دهد که آواز خواندن باعث تقویت عضلات کنترل بلع و عملکرد تنفس در افراد مبتلا به پارکینسون می شود.

العالم - گوناگون

ضعف عضلات مربوط به بلع و عملکرد تنفس یکی از مشکلات بیماران مبتلا به پارکینسون است و نتایج یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد آواز خواندن به تقویت این عضلات کمک می‌کند.

محققان در آزمایشی از گروهی از بیماران مبتلا به پارکینسون خواستند یک سری تمرینات آواز انجام دهند. پس از چند جلسه تغییرات قابل ملاحظه مفیدی در عضلات بلع و تنفس این افراد بوجود آمد.

در تمرینات آواز عضلات درگیر در تارهای صوتی هماهنگی و عملکرد خوبی پیدا می‌کنند. از طرفی تمرینات آواز باعث کاهش استرس و افسردگی و بهبود خلق و خوی بیماران می‌شود. 
پارکینسون پس از آلزایمر شایع ترین بیماری سیستم اعصاب است که بر اثر کاهش دوپامین و اختلال جسم سیاه مغز ایجاد می شود.

جسم سیاه پیام های عصبی را از طریق نخاع به عضلات مختلف ارسال می کند و این فرآیند از طریق ماده شیمیایی دوپامین صورت می گیرد و باعث اختلال در تعادل و کنترل عضلات می شود.

روش های رایج کنترل این بیماری، داروی هایی هستند که با تحریک مغز، به ترشح دوپامین کمک می کنند. این روش ها بیماری را درمان نمی کنند، بلکه علایم را کاهش می دهد و پاسخ آن روی افراد مختلف، متفاوت است. 
بیماری پارکینسون معمولا با لرزش یک دست آغاز می شود و به تدریج اکثر اندام را درگیر می کند. حدود 10 میلیون نفر در سراسر جهان به این اختلال مبتلا هستند. 
به گزارش مرکز پیشگری و کنترل بیماری آمریکا، در این کشور از هر 500 نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است. احتمال ابتلا به پارکینسون در مردان 1.5 برابر زنان است.
نتایج این مطالعه در نشریه Complementary Therapies in Medicine منتشر شده است.

منبع : irna

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها