تکرار ادعاهای ترامپ علیه ایران در کنار امیر کویت+ویدئو

پنج‌شنبه 16 شهريور 1396 - 23:47

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا  در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت بار دیگر به طرح ادعاهای واهی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

العالم - آمریکا

دونالد ترامپ در این کنفرانس مطبوعاتی که در کاخ سفید در واشنگتن برگزار شد، در اظهاراتی مداخله جویانه درباره منطقه خلیج فارس گفت: همه کشورهای منطقه باید تصمیم بگیرند که چه آْینده ای را برای فرزندان خود می خواهند. آنها باید تصمیم بگیرند آیا آینده توام با خشونت می خواهند یا آینده همراه با صلح؟ این کار درعین حال ، مستلزم مقابله با رژیم ایران است که از گروههای تروریستی و شبه نظامیان افراطی حمایت می کند.

ترامپ بیان کرد: در سفر اخیرم به عربستان سعودی با سران بیش از پانزده کشور عربی و اسلامی درباره لزوم مقابله با دشمن مشترکمان  یعنی گروههای تروریستی آدمکشی صحبت  کردم که همه مردم متمدن را تهدید می کند. همه کشورهای مسئولیت پذیر باید با هم همکاری کنند تا این گروهها را از سرزمینهایی که حضور دارند بیرون رانند و منابع مالی آنها را قطع کنند و جذبه نادرست ایدئولوژی اهریمنی آنها را از بین ببرند.

وی افزود: من کویت را به علت نقش این کشور در این تلاشها می ستایم و همه کشورهای منطقه را ترغیب می کنم تا سهم خود را در شکست دادن افرادی ایفا کنند که جنگ را به سراغ غیرنظامیان می آورند. همه کشورهای منطقه باید تصمیم بگیرند که چه آْینده ای را برای فرزندان خود می خواهند. آنها باید تصمیم بگیرند آیا آینده توام با خشونت می خواهند یا آینده همراه با صلح؟ این کار درعین حال ، مستلزم مقابله با رژیم ایران است که از گروههای تروریستی و شبه نظامیان افراطی حمایت می کند.

وی گفت: ما از مصر و متحدانمان در شورای همکاری خلیج(فارس) می خواهیم تا بر تعهداتمان در نشست عربستان سعودی تمرکز داشته باشند مبنی بر اینکه به تلاشهای مشترک برای بیرون راندن و شکست دادن تروریستها ادامه بدهیم. قطر، عربستان سعودی، امارات عربی متحده ، بحرین و مصر همگی شرکای اساسی آمریکا در این تلاشها هستند. ما روابط فوق العاده ای با همه آنها در حال حاضر داریم و شاید بهتر از هر زمان دیگری در گذشته باشد.

ترامپ افزود: اگر شورای همکاری خلیج (فارس) متحد باشد ما موفق تر خواهیم بود. فردا تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا و الصباح وزیر امورخارجه کویت، دور دوم گفتگوهای راهبردی آمریکا-کویت را ریاست خواهند کرد. با تقویت ارتباطات با متحدانی ازقبیل کویت، ما پیامی قوی به سازمانهای تروریستی و متجاوزان منطقه ای می فرستیم مبنی بر اینکه آنها نمی توانند پیروز شوند. آنها نمی توانند درمقابل ما پیروز شوند و ارتش ما روز به روز قویتر و قویتر و قویتر می شود و کسانی که برای ارزشهای انسانی، ارزش قائل هستند همواره غالب خواهند بود.

وی ادامه داد: ایالات متحده برای دوستی صمیمی خود با کویت و مردم این کشور، ارزش قائل است. ما مشتاق تقویت هرچه بیشتر این ارتباطات هستیم. ما با هم به جهان نشان خواهیم داد که نیروهای نابودی و افراط گرایی به هیچ وجه نمی توانند با نیروهای خواهان صلح و شکوفایی برابری داشته باشند.

ترامپ همچنین از تصمیم برای فروش جنگنده به کویت خبرداد و گفت: در پی تسهیل فروش جنگنده های آمریکایی به کویت هستیم.

وی ضمن ابراز امیدواری به موفقیت میانجیگری کویت در حل بحران شورای همکاری خلیج (فارس) افزود، امیدواریم روابط در این شورا به روال عادی خود بازگردد.

ترامپ با تمجید از نقش کویت در زمینه کمک های بشردوستانه و مبارزه با داعش، اظهار داشت، هر عاقلی باید با گروههای تروریستی مبارزه کند و حمایت از این گروهها را متوقف نماید.

امیر کویت هم در کنفرانس مطبوعاتی با دونالد ترامپ از اختلافات کنونی در شورای همکاری خلیج فارس ابراز تاسف کرد.

شیخ صباح الاحمد بیان کرد:  قطر آماده است تا به مطالبات سیزده گانه چهار کشور پاسخ بگوید.

وی افزود، قطر این مطالبات را پذیرفته است اما باید با این کشور بر روی یک میز نشست و تبادل نظر کرد.
امیر کویت ادامه داد، قطر تاکید کرده است برای بررسی تمامی مطالباتی که از دوحه مطرح شده است آماده گفتگوست.

امیر کویت گفت، ما بیش از همگان هدف حملات رسانه ای قطر بوده ایم. در بحران قطر مهم این است که توانستیم مانع از تنش نظامی شویم.  

وی درباره مبارزه با تروریسم بیان کرد، با سازمان ملل متحد برای مبارزه با تروریسم و متوقف ساختن حمایت ها از تروریسم همکاری می کنیم.

امیر کویت گفت: باید از طریق گفتگو به درگیری ها در سوریه، یمن، لیبی و دیگر کشورها پایان داده شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها