درخشش دانش آموزایرانی درمسابقات ریاضی مالزی

درخشش دانش آموزایرانی درمسابقات ریاضی مالزی
سه شنبه 21 شهريور 1396 - 10:09

'پارمیس مرشدی' دانش آموز ایرانی سال هشتم یک مدرسه بین المللی در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی موفق به کسب 7 مدال مختلف مسابقات ملی و بین المللی ریاضی این کشور جنوب شرق آسیا شد.

العالم ـ ایران ـ علمی

پارمیس مرشدی که اکنون سال هشتم خود را در یک مدرسه بین المللی در کوالالامپور می گذراند، از سال گذشته با حضور در مسابقات مختلف خوش درخشید که در آخرین مسابقه ای که ماه اوت برگزار شد توانست مدال برنز رقابت های بین المللی المپیاد ریاضی آسیا (AIMO) را به دست آورد.
ازبکستان، هنگ کنگ، مالزی، تایوان، بلغارستان، میانمار، قزاقستان، چین، اندونزی، تایلند، ماکائو، لائوس و برزیل کشورهایی بودند که در این رقابت ها حضور داشتند.
پس از کسب این موفقیت یک روزنامه بلغارستانی با انتشار تصاویری از وی به عنوان نماد یک دختر موفق و فعال یاد کرد.
علاوه بر این مدال برنز، این دانش آموز موفق ایرانی در مجموع تاکنون دو مدال نقره المپیاد ریاضی مدارس آسیا و سنگاپور، یک مدال نقره المپیاد ریاضی آمریکا (AMO) و سه مدال برنز در سطح ملی مالزی به دست آورده است.
مرشدی که متولد قزوین است و سال اول و دوم دبستان را در ایران گذارنده، در 6 سال گذشته توانسته است هر سال به عنوان دانش آموز ممتاز توانایی خود را به ویژه در ریاضیات نشان دهد.
وی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، گفت: در مقایسه با مالزی، در ایران شرایط کسب مهارت های ریاضی بسیار زیاد است و اگر من در ایران بودم به احتمال زیاد تاکنون موفق به کسب مدال طلای مسابقات ریاضی شده بودم.
به گزارش ایرنا، پارمیس مرشدی که علاوه بر موفقیت در ریاضیات، به زبان های انگلیسی و فرانسه نیز مسلط است، ویولن می نوازد و بدمینتون بازی می کند، جدی ترین رقبایی که تاکنون با آنها مواجه شده و فکر می کند که در مسابقات پیش رو نیز باید آنها را جدی بگیرد رقبای چینی، سنگاپوری و هنگ کنگی هستند.
وی که اکنون خود را برای المپیاد ریاضی آمریکا (AMO) به میزبانی مالزی و المپیاد بین المللی ریاضی آسیا (AIMO) که سال آینده در تایلند برگزار می شود، آماده می کند، گفت آرزو دارد روزی با کسب برترین مدال جهانی ریاضیات پرچم ایران را به اهتزاز درآورد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها