مقام ارشد ناتو:

روسیه خود را برای جنگی بزرگ آماده می‌کند

روسیه خود را برای جنگی بزرگ آماده می‌کند
سه شنبه 28 شهريور 1396 - 18:00

یکی از فرمانده‌هان ناتو برگزاری رزمایش بزرگ روسیه را تلاش مسکو برای حفظ آمادگی رزمی برشمرد.

العالم ـ اروپا

مقام ارشد ناتو گفت: در رزمایشی که روسیه در حال اجرای آن در نزدیکی مرزهایش با کشورهای اروپای شرقی عضو ناتو است ظاهرا خود را برای جنگی بزرگ آماده می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس» «ژنرال پیتر پاول» رئیس کمیته نظامی ناتو در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «سی بی اس» خاطرنشان کرد که این سازمان می‌خواهد با ایجاد ارتباط با ارتش روسیه از پیامدهای ناخواسته بروز حوادث احتمالی در طول این رزمایش اجتناب کند.

بر این اساس، روسیه در حال اجرای رزمایش یک هفته‌ای از قبل برنامه ریزی شده به نام « زاپاد- 2017» در امتداد مرزهای کشورهای عضو ناتو چون استونی، لتونی، لیتوانی و لهستان و همچنین فنلاند، کشور غیر ناتو است.

آخرین باری که رزمایش زاپاد در سال 2014 برگزار شد کمی قبل از حمله روسیه به اوکراین بود که باعث شد ناتو در مورد رزمایش سال جاری نگران باشد.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه نیز روز دوشنبه در این رزمایش شرکت کرد و خبرگزاری  روسی «تاس» هم  گزارش داد که  نود و پنج ناظر خارجی از 50 کشور در این رویداد حضور دارند.

به گزارش فارس، در رزمایش سال جاری بیش از 12000 نیروی روسی و تعداد زیادی جنگنده، موشک، بالگرد و تانک در خاک روسیه نزدیکی مرزهای اتحادیه اروپا قابلیت‌های خود را عرضه می‌کنند.

ناتو نیز در واکنش به رزمایش زاپاد چهار هزار نیرو را برای به لهستان و کشورهای حوزه بالتیک در نزدیکی مرز روسیه فرستاد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها