بیانیه شدید‌اللحن رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه «مسعود بارزانی» و پسرش

بیانیه شدید‌اللحن رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه «مسعود بارزانی» و پسرش
يکشنبه 2 مهر 1396 - 19:43

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه‌ای شدیداللحن اتهامات رئیس منطقه کردستان و فرزند وی علیه خود را رد کرد.

العالم _ عراق

«لاهور شیخ جنگی» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن رئیس منطقه کردستان و فرزند وی را متهم کرد که در تلاشند با اتهام زنی به وی و اتحادیه میهنی، این حزب و مردم کرکوک، را به جنگ داخلی کشانده  و زمینه را برای تک‌روی و منفعت‌طلبی‌های خود فراهم کنند.

به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، در واپسین ساعات باقی مانده به رفراندوم جنجالی استقلال کردستان عراق که تاکنون موجب بروز تنشها و موضع‌گیریهای بسیاری در سطح منطقه و جهان علیه منطقه کردستان شده است، اختلافات داخلی میان احزاب و رهبران سیاسی منطقه نیز تشدید می‌شود.

پس از اینکه برخی شخصیتها و جریانهای داخلی  اتحادیه میهنی موضع خود را در مخالفت با برگزاری این رفراندوم، در مقطع کنونی اعلام کرده و همچنین خواستار عدم برگزاری آن در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه شدند و تاکید کردند که برگزاری رفراندوم نه تنها اهداف استراتژیک مردم اقلیم را محقق نمی‌سازد، بلکه منافع و امنیت منطقه کردستان را نیز با خطر مواجە می‌کند، حزب دموکراتیک کردستان اعضای این حزب را به دشمنی با منافع منطقه کردستان و نیز فساد مالی متهم کردند.

سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه  میهنی کردستان که‌ لاهور شیخ جنگی ریاست آن را بر عهده‌ دارد،  با صدور بیانیه ای شدیدالحن اعلام کرده که سازمان اطلاعات وابسته به حزب دموکراتیک کردستان که تحت امر مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی رهبر حزب دموکراتیک و رئیس منطقه کردستان فعالیت می‌کند، از طریق خبرگزاری باس نیوز و رسانه‌های تابعه خود، تلاش می‌کند که با اتهام‌زنی به این سازمان و اتحادیه میهنی  رهبران آن، مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند.

این بیانیه هدف از این تلاش‌ها را تغییر معادلات قدرت در منطقه کردستان به نفع حزب دموکراتیک  دانسته و تاکید می‌کند که حزب دموکراتیک از این راه سعی  می‌کند  هر نیروی سیاسی مستقلی که بتواند مانع تک‌روی و منفعت طلبی های مسرور و مسعود بارزانی شود را، از میان بردارد.

سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی همچنین اعلام کرده که هدف دیرین مردم اقلیم برای کسب استقلال تبدیل به یک بازی سیاسی، برای حفظ منافع حزب دموکراتیک کردستان شده و در این راستا تحت عنوان دفاع از رفراندوم استقلال و به منظور تحریف واقعیات، تمامی شخصیتهای سیاسی، اقشار مردم، احزاب و جریانهای سیاسی و به ویژە اتحادیه میهنی و اعضای ارشد آن؛ آماج هجمە و اتهام زنی قرار گرفته‌اند.  

بیانیه مذکور در پایان تاکید می‌کند که سازمان اطلاعات و امنیت و ریاست آن تمام تلاش خود را برای دفاع از کرکوک و ساکنان آن و جلوگیری از وقوع جنگ داخلی در این شهر به کار می گیرد و خبرگزاری باس نیوز را نیز به دادگاه می کشاند.

پربیننده ترین خبرها