رادیو «آسیای میانه» مطرح کرد؛

«حکمتیار» امیر اعلام‌نشده داعش در «درقد»

«حکمتیار» امیر اعلام‌نشده داعش در «درقد»
يکشنبه 14 آبان 1396 - 10:39

رادیویی با عنوان «آسیای میانه» در گزارشی برافراشته‌شدن پرچم داعش در ولایت تخار توسط جنگجویان سابق حزب اسلامی را پرسش‌برانگیز دانست و از حکمتیار به‌عنوان امیر اعلام‌نشده داعش یاد کرد.

العالم - آسیا

هفته گذشته گزارش‌هایی درباره برافراشته شدن پرچم داعش در شهرستان «درقد» ولایت تخار که مرز مشترک با تاجیکستان دارد منتشر شد.

«محمد عمر» فرمانده پلیس شهرستان درقد به «سلام وطندار» گفته بود که جنگجویان حزب اسلامی با برافراشتن پرچم داعش در این شهرستان به این گروه تروریستی پیوسته‌اند.

فرمانده پلیس شهرستان درقد تأکید کرد که این شهرستان در کنترل طالبان قرار دارد و طالبان به گروه تروریستی داعش اجازه فعالیت نمی‌دهد.

رادیو «آسیای میانه» به‌نقل از منابع محلی نوشت: پرچم داعش تنها برای لحظاتی در منطقه «نورخیل» این شهرستان برافراشته شده بود که از سوی طالبان سرنگون شد، اما برافراشته شدن آن توسط جنگجویان سابق حزب اسلامی را پرسش‌برانگیز دانست.

در ادامه گزارش این رادیو آمده است: «آیا برافراشته شدن پرچم داعش یک شوخی بوده و یا نشان‌دهنده فعالیت‌های اطلاعاتی در این منطقه است؟ اما پیوستن اعضای حزب اسلامی حکمتیار که از سوی برخی امیر اصلی و اعلان‌نشده داعش در افغانستان ارزیابی می‌شود، چه پیامی می‌تواند داشته باشد؟».

از سوی دیگر «محمد خواجه الغاخاجه یوف» سخنگوی ریاست مرزبانی کمیته امنیت ملی تاجیکستان گفته است که برافراشته شدن پرچم داعش در مرزهای کشورهای مشترک المنافع گرچه برای مدتی کوتاه بوده اما باید جدی گرفته شود.

وی افزود نیروهای مرزی دولت تاجیکستان مرز این کشور با افغانستان را به‌ شدت تحت نظارت دارد، اما طالبان از سال 2015 میلادی تا کنون هرگز به مرزهای تاجیکستان حمله نکرده‌اند.

این در حالی است که حکمتیار رهبر حزب اسلامی قبل از این نیز از جنگجویان این حزب خواسته بود که در درگیری بین گروه تروریستی داعش و طالبان از داعش حمایت کنند.

با این حال چندی قبل نیز «عطا محمد نور» والی بلخ به حکمتیار رهبر حزب اسلامی هشدار داده بود که اگر بیعت خود را از گروه تروریستی داعش پس نگیرد در هرجایی که سر بلند کند مورد سرکوب قرار خواهد گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها