کنگره آمریکا تحریم «عصائب اهل الحق» و «النجباء» عراق را بررسی می‌کند

کنگره آمریکا تحریم «عصائب اهل الحق» و «النجباء» عراق را بررسی می‌کند
يکشنبه 14 آبان 1396 - 13:54

یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای تحریم «عصائب اهل الحق» و جنبش «النجباء» و گردان‌های حزب‌الله عراق به کنگره این کشور ارائه داده است.

العالم - عراق

در ادامه ضدیت آمریکایی‌ها با محور مقاومت در منطقه، طرحی با موضوع تحریم گروه‌های عضو «الحشد الشعبی» عراق به کنگره این کشور ارائه شد.

وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر اخیر به برخی کشورها از قبیل عربستان سعودی و قطر، اظهارات آمریکایی‌ها علیه ایران و محور مقاومت منطقه را تکرار کرد.

در یکی از این اظهارات، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ سخنانی علیه «الحشد الشعبی» عراق مطرح کرد.

تیلرسون در ریاض گفته بود: گروه‌های نظامی وابسته به ایران که اکنون در عراق هستند، با پایان یافتن جنگ علیه داعش باید به خانه‌های خود برگردند.»

در پی این اظهارات، دفتر نخست‌وزیر عراق ضمن توصیف الحشد الشعبی به عنوان گروهی میهن‌پرست گفت: «هیچ گروهی حق دخالت در امور داخلی عراق را ندارد».

علی‌رغم این، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به همراه روسای کمیته‌های اطلاعاتی، امور خارجه و نیروهای مسلح این مجلس در بیانیه‌ای ادعاهای تیلرسون را بار دیگر تکرار کردند.

آنها با توصیف حشدالشعبی به عنوان «شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران» از دولت عراق خواستند نگرانی‌های تیلرسون درباره آنها را در نظر بگیرد.

اما امروز یکشنبه، خبرها حاکی از ارائه طرحی در کنگره آمریکا برای تحریم  گروه‌های وابسته به «الحشد الشعبی» عراق است.

«تد پو» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا طرحی در این باره به کمیته روابط خارجی این مجلس ارائه کرده است.

هدف از این طرح، «اعمال تحریم‌های مرتبط با تروریسم و دیگر مقاصد» علیه عصائب اهل الحق، جنبش النجباء و گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام شده است؛ گروه‌هایی که بخشی از نیروهای الحشد الشعبی را تشکیل می‌دهند.

این طرح ابتدا باید در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان تصویب شد و پس از آن در صحن این مجلس به رای گذاشته شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها