یونیسف هشدار داد: ذخایر سوختی و واکسنی در یمن رو به پایان است

 یونیسف هشدار داد: ذخایر سوختی و واکسنی در یمن رو به پایان است
جمعه 19 آبان 1396 - 17:00

نماینده سازمان یونیسف در یمن روز جمعه در پی اقدام ائتلاف سعودی در بستن بنادر و فرودگاه‌های یمن هشدار داد ذخایر سوختی و واکسنی این کشور جنگ‌زده رو‌ به پایان است.

العالم - یمن

سازمان یونیسف هشدار داد ذخایر سوختی و واکسنی یمن تا پایان ماه نوامبر بیشتر دوام ندارد و ائتلاف عربستان باید اجازه بازگشایی گذرگاه‌های یمن را صادر کند.

«مریتکسل رلانو» نماینده یونیسف در یمن در گفتگویی تلفنی با خبرنگاران در ژنو افزود: هم‌اکنون قیمت مواد سوختی به علت کمبود، 60 درصد افزایش یافته و نگرانی‌های جدی‌‌ای در خصوص شیوع بیماری دیفتری و همچنین کمبود شدید غذایی به علت بستن‌شدن فرودگاه‌ها و بنادر وجود دارد.

عربستان سه‌شنبه گذشته به بهانه شلیک موشک بالستیک از سوی نیروهای یمنی به سمت فرودگاه «ملک خالد» در ریاض همه گذرگاههای مرزی زمینی، هوایی و دریایی این کشور را بست.

نماینده سازمان یونیسف در یمن هشدار داد اگر ائتلاف عربستان اجازه بازگشایی بندر حدیده و فرودگاه صنعا را ندهد، ذخایر سوختی و واکسنی یمن تا آخر ما نوامبر دوام نخواهد آورد.

یمن از سال 2014 (92) صحنه درگیری بین نیروهای انصار الله و نیروهای وفادار به «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری اسبق یمن با نیروهای دولت « عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی برای کنترل این کشور فقیر بوده است.

ائتلاف نظامی تحت امر عربستان در حمایت از منصور هادی مارس 2014 (اسفند 92) حمله به یمن را آغاز کرد.

سازمان ملل متحد جنگ یمن را بحران انسانی شماره یک در جهان توصیف کرده است. بیش از هشت هزار و 650 نفر در درگیری ها کشته شده و 58 هزار و 600 نفر زخمی شده اند که بسیاری از آنها را غیرنظامیان تشکیل می دهند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها