مخالفت رژيم صهيونيستی با ديدار نمايندگان فرانسوی با مروان برغوثی

مخالفت رژيم صهيونيستی با ديدار نمايندگان فرانسوی با مروان برغوثی
سه شنبه 23 آبان 1396 - 00:22

مقام های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اعلام کردند به نمایندگان فرانسوی که قصد دارند با مروان برغوثی دیدار کنند، مجوز ورود به سرزمین های فلسطینی را نخواهند داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس، گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل اظهار داشت به کسانی که برای انتقاد از اسرائیل و دیدار با قاتلی مانند برغوثی (به منطقه) آمده و به این شکل از تروریسم دفاع می کنند، اجاز ورود داده نخواهد شد.
شماری از نمایندگان پارلمان فرانسه از حزب کمونیست و جناح چپ این کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرده اند قصد دارند از روز 18 تا 23 نوامبر به اسرائیل بروند. با این اقدام، آن ها تلاش خواهند کرد در خصوص وضعیت نزدیک به 6000 اسیر فلسطینی دربند در زندان های اسرائیل هشدار دهند.
این هیئت همچنین از قصد خود برای دیدار با مروان برغوثی، از مقامات ارشد جنبش فتح خبر داد. بیش از 15 سال است که او در زندان های اسرائیل به سر می برد. برغوثی که هوادارانش او را ماندلای فلسطین می نامند، به اتهام دست داشتن در انتفاضه دوم، به تحمل پنج بار حبس ابد محکوم شده است.

فدوی برغوثی وکیل مدافع و همسر مروان برغوثی، شهریور ماه امسال اعلام کرد که رژیم صهیونیستی خانواده برغوثی را تا سال 2019 از دیدار با وی منع کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها