تصمیم‌گیری درباره هدفمندی یارانه‌ها تا پایان امروز/ بیش از ۷۶میلیون نفر یارانه می‌گیرند

تصمیم‌گیری درباره هدفمندی یارانه‌ها تا پایان امروز/ بیش از ۷۶میلیون نفر یارانه می‌گیرند
شنبه 16 دی 1396 - 15:48

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، از تصمیم گیری این کمیسیون در خصوص هدفمندی یارانه ها تا پایان امروز و همچنین پرداخت ۲۷ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در ۸ ماهه نخست سال ۹۶ خبر داد.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

علی اصغر یوسف‌نژاد رر نشست خبری امروز (شنبه) با تشریح آخرین جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 97، در خصوص هدفمندی یارانه ها خاطرنشان کرد، در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق کمیته تخصصی به منظور بررسی هدفمندی یارانه‌ها فارغ از روال معمول تشکیل شد و پیشنهاد خود را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه و  نقطه نظرات دستگاه‌های اجرایی اعم از نمایندگان دولت، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها را کسب کرد.

37 هزار میلیارد تومان یارانه به خانوارها پرداخت می‌شود

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد دولت درباره میزان درآمد حاصل از اصلاح حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها 37 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: از مبلغ 37 هزار میلیارد تومان 23 هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوارها پرداخت می‌شود که البته این رقم نسبت به سال گذشته کاهش داشته لذا مشخص است که دولت قصد دارد 33 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف کند لذا امروز در جلسه کمیسیون راجع به پیشنهاد دولت و کمیته اظهارنظر شد و نمایندگان در حال حاضر این موضوع را بررسی می‌کنند و به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داده می‌شود.

76 میلیون نفر یارانه می گیرند

یوسف نژاد با بیان اینکه در حال حاضر 76 میلیون نفر یارانه‌بگیر در کشور وجود دارد، تصریح کرد: باید مشخص شود حذف این 33 میلیون نفر به چه طریق است و می‌خواهیم به چه طریق این تعداد را حذف کنیم.

تاکنون 270 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده

وی با اشاره به اینکه کمیته هدفمندی یارانه‌های کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 بحث جمع‌بندی آمار و ارقام و مستندات و عملکرد سال های گذشته را انجام داده و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه داده است، افزود: در بحث هدفمندی یارانه‌ها با توجه به اینکه موضوع درآمد – هزینه است، واقع‌بینی در کسب درآمد بسیار مهم است لذا باید میزان پیش‌بینی درآمدها به واقعیت‌ها بازگردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکنون 270 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده که رقم بزرگ و قابل توجهی است، ادامه داد: امسال نیز این رقم حدود 30 الی 40 هزار میلیارد تومان خواهد بود لذا باید اطمینان کامل نسبت به کسب درآمد داشته باشیم.

افزایش 900 هزار یارانه بگیر در 8 ماه سال 96

وی با اشاره به اینکه تا آبان سال 96، 76 میلیون و 317 هزار و 393 نفر یارانه بگیر در کشور وجود داشته است، یادآور شد: این رقم در اسفند سال 95، 75 میلیون و 416 هزار و 514 نفر بوده است که طی این 8 ماه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده و باید به این سوال که چگونه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده پاسخ داده شود.

یوسف‌نژاد در تشریح چگونگی افزایش تعداد یارانه‌بگیران افزود: از اسفند تا آبان حدود 980 هزار نفر متولد شده‌اند و اعتراض 112 هزار نفر از افرادی که از لیست یارانه‌بگیران حذف شده بودند مورد قبول واقع شد که به این ترتیب به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده است.

یارانه یک خانواده 5 نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی چقدر است؟

وی با بیان اینکه در 8 ماهه نخست سال 96 حدود 27 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است، ادامه داد: این رقم تا پایان سال 33 هزار میلیارد تومان می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس ماده 79 برنامه ششم توسعه یارانه پرداختی به مددجویان افزایش داشته است که باید از محل هدفمندی این افزایش پرداخت شود، اظهار داشت: به یک خانواده 5 نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی باید 690 هزار تومان پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 با بیان اینکه اطمینان‌بخشی از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها برای کمیسیون تلفیق مهم بوده و باید به واقعیت‌های این ارقام رسید، تصریح کرد: بخشی از درآمدهای تبصره 14 یعنی هدفمندی یارانه‌ها به تبصره 18 یعنی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بازمی‌گردد که باید بهترین تصمیم اخذ شود که به مصلحت مردم باشد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها