مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش قیمت حامل های انرژی

مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش قیمت حامل های انرژی
يکشنبه 17 دی 1396 - 12:52

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1397 در مجلس شورای اسلامی از مخالفت اعضای این کمیسیون با پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی خبر داد و گفت:برای جبران این موضوع مقرر شد دولت از محل املاک تملیکی تا سقف 10 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و این درآمد به سمت تولید و اشتغال برود.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

علی اصغر یوسف نژاد روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مجلس در بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده درمورد قانون هدفمندی یارانه ها در تبصره 14 در خصوص قیمت حامل های انرژی و تمرکز بدهی های دولت پس از بحث و تبادل نظر تصمیم گیری شد.
وی یادآور شد: در بخش درآمدی لایحه بودجه 97 نمایندگان با پیشنهاد افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت کردند، بنابراین پیشنهاد دولت مبنی بر 17 هزار و 400 میلیارد تومان کاهش می یابد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس خاطرنشان کرد: اعضای این کمیسیون برای جبران این موضوع تصویب کردند دولت از محل املاک تملیکی تا سقف 10 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و این درآمد به سمت تولید و اشتغال برود. 
یوسف نژاد تصریح کرد: در لایحه بودجه 97 در بخش قانون هدفمندی یارانه ها نیز دولت 37 هزار میلیارد تومان به عنوان منبع پیش بینی کرده است تا در بخش هزینه ای اختصاص یابد، در حالی که این میزان در سال گذشته 48 هزار میلیارد تومان بوده است. 
وی همچنین گفت: اعضای کمیسیون تلفیق روز گذشته رقم پیشنهادی دولت را در بخش درآمدی تصویب کردند، دولت پیشنهاد کرده است از 23 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی، هفت هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی ، سه هزار و 300 میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم و سه هزار و 700 میلیارد تومان برای بخش سلامت اختصاص یابد. 
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: در حال حاضر تعداد یارانه بگیران حدود 76 میلیون نفر است و طبیعی است امکان تغییر حوزه جمعیتی یارانه بگیران وجود دارد که این موضوع در بخش هزینه ای بررسی می شود. 
یوسف نژاد افزود: در بخش حامل های انرژی طبق پیشنهاد دولت از محل افزایش حامل های انرژی 17 هزار و 400 میلیارد تومان درآمد کسب می شود و این میزان به همراه 15 هزار میلیارد تومان دریافتی از صندوق توسعه ملی و مشارکت بانک ها به همین میزان که عددی حدود 65 هزار میلیارد تومان می شود برای تولید و اشتغال هزینه می شود. 
به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه کمیسیون تلفیق مجلس تصویب شد تا 110 هزار میلیارد تومان بدهی افراد به دولت و مطالبات افراد از دولت تهاتر شود و به عنوان بدهی دولت به بانک مرکزی در سرفصل خاصی ثبت و درج شود ،بدون این که پایه پولی تغییر کند که این موضوع اثرات روانی، اقتصادی و گردش پولی جدید در جامعه به وجود می آورد. 
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: جهت گیری لایحه بودجه 97 با منطق اقتصادی و تغییر آن برای کمک به اقشار آسیب پذیر و کاهش مشکلات معیشتی مردم در دستور کار کمیسیون تلفیق مجلس است. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها