خبرنگار العالم گزارش داد؛

تاریکی و نبود برق؛ سالها مهمان ناخوانده مردم غزه + فیلم

دوشنبه 18 دی 1396 - 22:56

غزه سال های طولانی است که با تاریکی مطلق و کمبود برق دست و پنجه نرم می کند.

العالم- فلسطین                

خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد تاریکی محض حاکم بر نوار غزه که بیش از ده سال است تحت محاصره تحمیلی صهیونیست ها قرار دارد و کمبود شدید انرژی برق در مسیر ارائه انواع خدمات ضروری و حیاتی مانند منابع آبی سالم و خدمات بهداشتی و پزشکی به ساکنان این منطقه محروم مانع تراشی می کند؛ باعث شده است مشکلات و معضلات ساکنان این منطقه دوچندان شود.

یکی از شهروندان فلسطینی ساکن غزه در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: یکی از معضلات اصلی ما این است که در ساعت های اندکی برق داریم. همه زندگی ما به برق و اب بستگی دارد. اگر برق نباشد آب نیز نیست. ما در شبانه روز دو سه ساعت بیشتر برق نداریم و در اکثر اوقات از نعمت برق محروم هستیم.

در ادامه گزارش العالم آمده است درد و رنج غزه و ساکنان آن همزمان با تاریکی های طولانی قصه پر غصه ای است که تمام شدنی نیست. آتشی که جوانان و نوجوانان غزه ای شب هنگام در کوی و برزن روشن می کنند تنها برای روشنایی بخشی منطقه بسیار محدودی کافی است به حدی که بتوانند همدیگر را ببینند و معضلات و مشکلات و محرومیت از ساده ترین و ابتدایی ترین حقوق انسان را برای همدیگر بازتعریف کنند.

اما مشکل زنان و کدبانوهای خانه با نبود برق بیشتر احساس می شود. آنان برای هر کاری که میخواهند در خانه انجام بدهند به برق نیاز دارند.

یکی از بانوان خانه دار غزه ای به خبرنگار العالم گفت: چکار کنیم؟؟ برق که نداریم هیچ کاری نمی توانیم انجام بدهیم. برای یک مدت اندکی هم که برق داریم می توانیم چکار کنیم؟؟

از سوی دیگر تصمیم شش ماه پیش دولت فلسطین در کرانه باختری رود اردن مبنی بر کاهش میزان برق ارسالی برای غزه مزید بر علت مشکلات فلسطینیان ساکن غزه شده است. البته اداره برق نوار غزه تلاش زیادی برای افزایش تولید جریان برق و برق رسانی بهتر برای مردم این منطقه کرده است ولی این تلاش ها هم تغییر محسوسی در وضع موجود ایجاد نکرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها