برای اولین بار در کشور؛

جذب مشمولین غیرغایب مقیم خارج از کشور در پردیس بین المللی کیش

جذب مشمولین غیرغایب مقیم خارج از کشور در پردیس بین المللی کیش
سه شنبه 10 بهمن 1396 - 18:30

رئیس پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای اولین بار درکشور با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و وزارت امور خارجه ومنطقه آزاد کیش اقدام به جذب دانشجو از خارج از کشورنموده ایم و دانش آموزانی که دارای سابقه درخشان تحصیلی هستند پس از بررسی سوابق تحصیلی ودارا بودن شرایط احراز از جمله مشمولین غیرغایب می توانند دراین پردیس ثبت نام نمایند.

العالم - ایران / علمی

رئیس پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای اولین بار درکشور با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و وزارت امور خارجه و منطقه آزاد کیش اقدام به جذب دانشجو از خارج از کشورنموده ایم و دانش آموزانی که دارای سابقه درخشان تحصیلی هستند پس از بررسی سوابق تحصیلی ودارا بودن شرایط احراز از جمله مشمولین غیرغایب می توانند دراین پردیس ثبت نام نمایند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، دکتر علی سلک غفاری رییس پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف در کیش، اظهار داشت: این پردیس برای اولین بار در کشور تسهیلاتی برای دانش آموزان مقیم خارج از کشور بصورت پایلوت درنظر گرفته است .

وی افزود: ارائه تسهیلات آموزشی و پژوهشی، امکانات ویژه خوابگاهی برای دختران وپسران ، بورسیه 4نفر از دانش آموزانی که دارای سوابق درخشان تحصیلی بوده و معافیت تحصیلی مشمولان غیرغایب از جمله امکاناتی است که این پردیس دراختیار نخبگان وعلاقمندان خارج از کشور قرار خواهد داد.

رئیس پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای اولین بار درکشور با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و وزارت امور خارجه ومنطقه آزاد کیش اقدام به جذب دانشجو از خارج از کشورنموده ایم و دانش آموزانی که دارای سابقه درخشان تحصیلی هستند پس از بررسی سوابق تحصیلی و دارا بودن شرایط احراز از جمله مشمولین غیرغایب می توانند دراین پردیس ثبت نام نمایند.

غفاری افزود: دانشجویان مقیم خارج از کشور در طی سال های تحصیل می توانند سالانه 4مرتبه وهر بار به مدت دوهفته با تضمین دانشگاه و هماهنگی وزارت امورخارجه وسازمان وظیفه عمومی از کشور خارج شده و فقط یکبار نیاز به اخذ مجوز خروج از کشور دارند .

این مقام مسئول تاکید کرد: دستور العمل شیوه نامه جذب دانشجویان مقیم خارج ا زکشور درتاریخ اول بهمن 96 از سوی ستاد کل نیروهای مسلح وسازمان وظیفه عمومی ابلاغ شده ودر حال بسترسازی اولیه جهت اجرایی و عملیاتی شدن آن در پردیس کیش هستیم و حداکثر ظرف یک ماه اینده این دستورالعمل در کشور برای اولین بار اجرایی خواهد شد.

به گفته غفاری در حال حاضر پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دوره‌های بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف در رشته‌های مهندسی عمران، مکانیک، مواد، صنایع، هوا‌ و ‌فضا و کامپیوترانجام می شود و علاقمندان می توانند با رعایت ضوابط قانونی دراین پردیس مشغول به تحصیل شوند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها