حزب‌الله؛ محور رایزنی‌های تیلرسون در لبنان

حزب‌الله؛ محور رایزنی‌های تیلرسون در لبنان
شنبه 21 بهمن 1396 - 08:44

واشنگتن تأکید کرد که موضوع حزب‌الله در راس رایزنی‌های وزیر خارجه آمریکا و رهبران لبنان قرار خواهد گرفت.

العالم _ لبنان

 روسیاالیوم گزارش داد؛ یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه این کشور هفته آینده در جریان سفر خود به لبنان، با «میشل عون» رئیس‌جمهور، «سعد الحریری» نخست‌وزیر و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود: سفر تیلرسون به لبنان فرصتی واقعی برای مورد تأکید قرار دادن حمایت آمریکا از لبنان است که در حال حاضر با طیف گسترده‌ای از چالش‌ها از جمله دفاع از مرزهایش در برابر تروریست‌ها و تعامل با سیل عظیم آوارگان مواجه است.

وی اضافه کرد: تیلرسون همچنین در سفر به لبنان پایبندی آمریکا به حمایت از نهادهای ملی لبنان از جمله نیروهای نیروهای مسلح و نیروهای امنیت داخلی این کشور را مورد تأکید قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با این ادعا، که حزب‌الله «نقش مخربی در لبنان و منطقه ایفا می‌کند»، اظهار داشت که وزیر خارجه همچنین موضوع حزب‌الله را در راس رایزنی‌هایش در لبنان قرار خواهد داد.

این سخنگو مدعی شد: «بدیهی است که ادامه فعالیت چنین گروه شبه‌نظامی در خارج از حاکمیت دولت لبنان امری غیرقابل قبول است... این موضوع، محور اساسی رایزنی‌ها بین تیلرسون و رهبران لبنانی قرار خواهد گرفت.»

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، تیلرسون از 11 فوریه تا 16 فوریه ( 22 تا 27 بهمن) از اردن، ترکیه، لبنان، مصر و کویت بازدید خواهد کرد.

دولت آمریکا، حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی خود قرار داده و از همپیمانان منطقه‌ای خواسته است در راستای «مقابله با نفوذ ایران»، این جنبش را تروریسم معرفی کنند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها