علت فرود 2 جنگنده مدرن «سوخوی-57» در پایگاه "حمیمیم" سوریه

علت فرود 2 جنگنده مدرن «سوخوی-57» در پایگاه
شنبه 5 اسفند 1396 - 11:05

به گفته یک کارشناس، اعزام جنگنده‌های مدرن «سوخوی-۵۷» روسی به سوریه، هدف سیاسی نداشته، بلکه برای آزمایش سیستم رادار این جنگنده به منظور شناسایی هواپیماهای بیگانه است.

العالم _ سوریه

 روز پنجشنبه خبرگزاری «اسپوتنیک عربی» به نقل از منابع خبری اینترنتی در منطقه، اعلام کرد که دو فروند جنگنده نسل پنجم «سوخوی-57» در پایگاه هوایی "حمیمیم" روسیه در خاک سوریه فرود آمدند و اکنون در این پایگاه 4 فروند از این نوع هواپیما مستقر می‌باشد. این خبر از سوی مقامات رسمی تایید نشده است.

البته "ولادیمیر گوتینیف" رئیس کمیته امور تامین حقوقی توسعه همکاری‌های نظامی روسیه در دومای دولتی در تفسیر این خبر، گفت که ظهور جنگنده‌های پیشرفته روسی در سوریه به منظور تقویت توان بازدارندگی در مقابل هواپیماهای کشورهای همجوار است که مرتبا در آسمان سوریه به پرواز در می آیند.  

"واسیلی کاشین" کارشناس ارشد موسسه شرق شناسی آکادمی علوم روسیه در مصاحبه با نشریه «نشنال اینترست» اعلام کرد که هدف اصلی از اعزام جنگنده‌های «سوخوی-57» به سوریه، آزمایش تجهیزات راداری این هواپیماهای نسل پنجم در شرایط جنگی واقعی است.

این کارشناس توضیح داد: «این جنگنده‌های مدرن قادر هستند تا در جریان ماموریت‌های پروازی خود، اقدام به حملات نظامی کنند. ولی این تنها وظیفه آنها نیست. نیروی هوایی-فضایی روسیه اکنون امکان آن را بدست آورده تا تجهیزات راداری این جنگنده برای شناسایی هواپیماهای بیگانه را مورد آزمایش قرار دهد.  

کاشین ابراز اطمینان نمود که تصمیم گیری در مورد استقرار «سوخوی-57» در پایگاه حمیمیم، بعید است هدف سیاسی خاصی داشته باشد. به گفته وی، مسکو اکنون امکان آزمایش حجم زیادی از این نوع هواپیماها که در حال حاضر دوره آزمایشات نظامی-فنی خود را می گذرانند، بدست آورده و بعد از بدست آوردن اطلاعات لازم در خصوص عملکرد آنها، امکان تغییرات فنی در این جنگنده‌ها وجود دارد و سویه بهترین شرایط جنگی واقعی برای آزمایش این هواپیماهاست.  

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها