بالا گرفتن جنگ تجاری بین آمریکا و چین

بالا گرفتن جنگ تجاری بین آمریکا و چین
سه شنبه 8 اسفند 1396 - 10:20

در حالی که تنش بین چین و آمریکا بر سر تجارت محصولات کشاورزی به اوج خود رسیده است، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، تعرفه های ضد دامپینگ اعمال شده بر واردات مرغ های گوشتی پرسفید آمریکایی را لغو کرده است.

العالم - آمریکا - آسیا

در حالی که تنش بین آمریکا و چین بر سر تجارت محصولات کشاورزی به اوج خود رسیده است، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد تعرفه های ضد دامپینگ و ضد یارانه ای اعمال شده بر واردات مرغ های گوشتی پرسفید آمریکایی را لغو کرده و به اختلاف چندین ساله با آمریکا در این زمینه پایان داده است.

این اقدام که از روز سه شنبه به اجرا گذاشته شده پس از آن صورت می گیرد که سازمان تجارت جهانی در ماه ژانویه در حکمی پکن را متعهد ساخت تا تعرفه وضع شده بر واردات مرغ پرسفید از آمریکا را کاهش دهد، یا اینکه در طی 20 روز نسبت به این حکم تقاضای فرجام نماید.

این تعرفه ها در سال 2010 برقرار شده و در سال 2016 برای 5 سال دیگر تمدید شده بود.

لغو این تعرفه ها در حالی است که به دنبال وضع تعرفه های گمرکی بر ماشین های لباسشویی و پنل های خورشیدی ساخت چین از سوی دولت آمریکا و اقدامات تلافی جویانه چین روی ذرت های خوشه ای آمریکایی، اختلافات تجاری بین آمریکا و چین بالا گرفته است.

به دنبال تشدید این اختلافات این نگرانی وجود دارد که سویا نیز هدف اقدامات تجاری قرار گیرد.

دولت دونالد ترامپ همچنین در حال بررسی وضع محدودیت های جدی بر واردات فولاد و آلومنیوم از چین است.

اقدام دولت چین در لغو تعرفه های اعمال شده بر واردات مرغ های پرسفید آمریکایی در عمل تاثیر چندانی بر صنعت مرغداری آمریکا نخواهد داشت زیر آمریکا از سال 2015 به این طرف به دلیل جلوگیری از گسترش آنفولانزای پرندگان، واردات مرغ، فرآورده های مرغی و تخم مرغ از آمریکا را ممنوع کرده و این ممنوعیت همچنان به قوت خود باقی است.

قبل از وضع این محدودیت ها، آمریکا سالانه صده ها میلیون دلار مرغ و تخم مرغ به چین صادر می کرد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها