امضای سند موافقت‌نامه همکاری‌های دفاعی و فنی بین ایران و سوریه

امضای سند موافقت‌نامه همکاری‌های دفاعی و فنی بین ایران و سوریه
يکشنبه 4 شهريور 1397 - 22:11

سند موافقت‌نامه همکاری‌های دفاعی و فنی بین ‌وزارتخانه‌های ‌دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه به امضا رسید.

العالم - سوریه

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، وزرای دفاع دوکشور بعد از مذاکرات مفصل و بعد از دیدار و مذاکره با رئیس جمهور این کشور، سند موافقت‌نامه همکاری‌های دفاعی بین دو کشور را امضاء کردند.

براساس این گزارش، در این سند همکاری که به امضای وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سوریه رسید، بر گسترش همکاری‌های دفاعی نظامی تاکید شده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در مراسم با اشاره به امضای این سند همکاری اظهار داشت: ‌‌این موافقت‌نامه زمینه‌های گسترده‌ای را فرا‌روی همکاری‌ها دو جانبه قرار خواهد داد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به روابط راهبردی تهران و دمشق تصریح کرد: سوریه در حال عبور از مرحله بحران است و وارد مرحله بازسازی می شود ، بنابر این موافقت‌نامه پیش‌رو زمینه‌های حضور‌، مشارکت و همکاری‌های دوجانبه تهران ـ دمشق را تعریف خواهد کرد.

وزیر دفاع‌ جمهوری عربی سوریه نیز در این مراسم اظهار داشت: در سایه حمایت‌ها و همکاری با جمهوری اسلامی ایران بود که پیروزی‌های بزرگ بر گروه های تروریستی و حامیان آنها رقم خورده است.

سپهبد علی ایوب با اشاره به امضای این سند همکاری اظهار داشت: در سایه ادامه همکاری‌های دو جانبه منافع ملی خودمان را محقق خواهیم کرد و ‌به هیچ طرف و کشوری اجازه نخواهیم داد به روابط محکم و استوار دو کشور خدشه‌ای وارد کنند.

‌وی تصریح کرد: دمشق بر این باور است که سیاست تنها منافع ملی نیست بلکه به اصول و ارزش‌هایی استوار است که در میان ایران و سوریه پابرجاست لذا روابط دو جانبه تهران و دمشق به صورت مستمر و گسترده برقرار است و از تجارب همدیگر نهایت استفاده را خواهیم برد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها