واکنش عمران خان به ادعاهای ترامپ علیه پاکستان

واکنش عمران خان به ادعاهای ترامپ علیه پاکستان
دوشنبه 28 آبان 1397 - 17:27

نخست وزیر پاکستان در واکنش به ادعاهای روز گذشته «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا مبنی بر حمایت از تروریسم گفت هیچ پاکستانی در حادثه 11 سپتامبر دست نداشته است.

العالم ـ آسیا

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته بار دیگر پاکستان را به اهمال در مبارزه با تروریسم متهم کرد و گفت: آنها هیچ کاری برای ما نکردند.
«دونالد ترامپ» در گفت و گو با «فاکس نیوز» با ادعای اینکه واشنگتن میلیاردها دلار کمک نظامی و غیر نظامی به اسلام آباد کرده است،دولت پاکستان را به حمایت از «اسامه بن لادن» (رهبر پیشین گروه القاعده) متهم کرد.
وی گفت: همه می دانستند که اسامه بن لادن در نزدیکی آکادمی ارتش (شهر ابیت آباد پاکستان) زندگی می کند.
این اتهامات در حالی بیان شد که مقامات اسلام آباد وجود هر نوع پناهگاهی برای تروریست ها در این کشور را رد کردند.
وزیر حقوق بشر پاکستان نیز در واکنش به سخنان اخیر ترامپ گفت که آمریکا هیچ گاه از اقدام هیچ کشوری راضی نخواهد شد.
«شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان در واکنش به سخنان اخیر ترامپ که اعلام کرده بود از اقدامات اسلام آباد راضی نیستیم افزود: دشمنی ترامپ با پاکستان درس عبرتی برای تمام افرادی است که میخواهند آمریکا را راضی نگه دارند.
وی تصریح کرد: سخنان ترامپ اتهام زنی محض است و او میخواهد عملیات های ضد تروریستی را ضعیف جلوه دهد.
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان نیز عصر دوشنبه با انتشار پیامی در «توییتر» در پاسخ به ادعاهای ترامپ گفت: دولت پاکستان هیچ دخالتی در حادثه 11 سپتامبر نداشته است.
عمران خان در ادامه پیام توییتری خود افزود: جنگ با تروریسم برای پاکستان بیش از 123 میلیارد دلار هزینه داشت در حالی که آمریکا تنها 20 میلیارد دلار کمک کرده است.
نخست وزیر پاکستان در پاسخ به ادعاهای ترامپ گفت:مناطق قبیله ای پاکستان در جنگ علیه تروریسم ویران شد و میلیون ها نفر از خانه و کاشانه خود آواره شدند.
نخست وزیر پاکستان در ادامه پیام توییتری خود از رئیس جمهوری آمریکا خواست که نام یک متحده دیگر را که چنین فداکاری بزرگی کرده را نام ببرد.
ترامپ در روز نخست ماه ژانویه سال 2018 نیز با اعلام قطع کمک های نظامی به پاکستان گفته بود که دولت آمریکا طی 15 سال گذشته در اقدامی احمقانه به دولت پاکستان 33 میلیارد دلار در جنگ با تروریسم کمک کرد در حالی که آنها هیچ کاری نکردند.
«شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر وقت پاکستان در واکنش به سخنان ترامپ گفته بود:کمک های آمریکا به پاکستان طی یک مکانیسم از پیش تعریف شده صورت می گرفت که بر اساس آن آمریکا باید هزینه های جنگ با تروریسم را به دولت و ارتش پاکستان پرداخت می کرد.
به گزارش ایرنا، ترامپ در ادامه سخنانش گفت: دولتمردان پاکستان رهبران ما را احمق فرض می کردند، آنها از یک سو پول ما را می گرفتند و از سوی دیگر پناهگاه های امن در اختیار تروریست های متواری افغانستان قرار می دادند .
پیش از این وزارت خارجه آمریکا با اعلام قطع کامل کمک های این کشور به پاکستان گفته بود این اقدام به دلیل همکاری نکردن پاکستان با ما در جنگ با تروریسم صورت گرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها