واعظی:بیانیه ترامپ ناتوانی آمریکا در توجیه جنایات شرکایش را نشان داد

واعظی:بیانیه ترامپ ناتوانی آمریکا در توجیه جنایات شرکایش را نشان داد
پنج‌شنبه 1 آذر 1397 - 09:54

رییس دفتر رییس جمهوری بیانیه ترامپ درباره قتل فجیع خاشقچی را ضد بشری خواند و گفت: این موضوع نشان دهنده ضعف و رسوایی شدید آمریکا و شرکایش در سرپوش گذاشتن و توجیه جنایت هایشان در منطقه و جهان است.

العالم - ایران / سیاسی

محمود واعظی روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی درباره بیانیه اخیر ترامپ، اظهار داشت: در تاریخ آمریکا بی سابقه است که رئیس جمهوری تا این حد عریان منافع مادی و اقتصادی را به حقوق بشر ادعایی خود و کشورش ترجیح دهد. 

به گفته رییس دفتر رییس جمهوری، در گذشته هم روسای جمهوری آمریکا اقدامات مشابهی انجام می دادند ولی در عین حال تلاش می کردند تا آن را در لفافه مطرح کنند که حداقل ظاهر زننده ای نداشته باشد اما ترامپ تمام این مسائل را کنار گذاشته و به صورت کاملا غیر حرفه ای و در تضاد با ارزش های انسانی و حقوق بشری تلاش در توجیه یک اقدام جنایتکارانه دارد. 

واعظی در خصوص اظهارات ترامپ درباره ایران در این بیانیه نیز گفت: اینکه ترامپ تلاش دارد از ابتدای بیانیه خود ایران هراسی را ترویج دهد، نشان دهنده ضعف شدید در توجیه جنایاتی است که آمریکا و اذنابش در یمن و نقاط دیگر انجام می دهند. 

وی تاکید کرد: خوشبختانه رسوایی این جنایت در همه جهان آشکار است و این ترفندها نتیجه عکس برای آمریکا و شرکای منطقه ای اش خواهد داشت.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در مصاحبه خود با خبرنگاران برای دومین بار طی یک سال گذشته، در اظهاراتی توهین‌آمیز از ایرانی‌ها به عنوان یک «ملت تروریست» یاد کرد.

ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران در اظهاراتی توهین‌آمیز علیه مردم کشورمان گفت: «اگر شما نگاهی به ایران داشته باشید و اگر به آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آنها در حال حاضر یک 'ملت تروریست' هستند.»

این در حالی است که بعد از یک ماه و نیم از قتل فجیع جمال قاشقچی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه، ترامپ روز گذشته و با وجود تاکید نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر نقش داشتن محمد بن سلمان در این قتل بار دیگر ایران را مورد حملات لفظی خود قرار داد!

در بیانیه ترامپ آمده است: «دنیا جای خطرناکی است. کشور ایران به عنوان مشتی نمونه خروار، مسئول یک جنگ نیابتی خونبار علیه عربستان سعودی در یمن است؛ ایرانی‌ها تلاش دارند که تلاش شکننده عراقی‌ها برای رسیدن به دموکراسی را ناکام بگذارند ... ایرانی‌ها بسیاری از شهروندان آمریکایی و دیگر انسان‌های بی گناه را در خاورمیانه به کام مرگ کشانده‌اند.»

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها