واکنش معنادار سخنگوی گوترش به تهدید موشکی نتانیاهو علیه ایران/ حذف نام ایران از پیش نویس قطعنامه یمن

واکنش معنادار سخنگوی گوترش به تهدید موشکی نتانیاهو علیه ایران/ حذف نام ایران از پیش نویس قطعنامه یمن
جمعه 30 آذر 1397 - 07:41

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به سوالی در باره تهدید موشکی نتانیاهو علیه ایران، بدون هیچگونه موضع گیری نسبت به این تهدید آشکار، از پاسخگویی به آن طفره رفت.

العالم ـ فلسطین اشغالی

در نشست خبری روز پنج شنبه استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، خبرنگار ایرنا از وی پرسید که چند ماه پیش نتانیاهو در کنار کارخانه بمب اتمی خود ایستاد و ایران را به نابودی تهدید کرد، چند روز پیش هم به طور واضح موشک هایی را به رخ کشید که می گفت می توانند به هرکجا برسند، موضع شما درباره این تهدید امنیتی چیست؟ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به این سوال تنها به این جمله اکتفا کرد که باید این اظهارات را ببیند و بعد موضع گیری کند.
این نخستین باری نیست که مقامات سازمان ملل متحد می کوشند درباره رژیم صهیونیستی موضع گیری نکنند.
وی همچنین درباره قطعنامه احتمالی شورای امنیت درباره یمن و اختلاف های مطرح بین روسیه و آمریکا بر سر آوردن نام «ایران» در آن گفت: تا جایی که اطلاع دارم نام ایران از این پیش نویس خارج شده است اما اعضای شورا همچنان در حال کار بر روی متن آن هستند.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، حمایت این قطعنامه را از تلاش ها و اقدامات مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن مهم دانست.
دوجاریک درباره تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه هم گفت: نیروی های سازمان ملل از نزدیک تحولات سوریه را رصد می کنند. مردم در این منطقه تجربیات ناراحت کننده ای داشته اند و ما می خواهیم که به تعداد بیشتری خدمات اولیه زندگی را ارائه دهیم.
وی ادامه داد: من نمی توانم درباره تصمیم نظامی یکی از اعضای سازمان ملل صحبت می کنم اما برای ما تلاش های دی میستورا برای فرایند صلح اهمیت دارد.
استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه است که بیش از چهار سال برای آوردن طرف ها به پای میز مذاکره و تشکیل کمیته قانون اساسی تلاش کرد.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار کرد: مهم آن است که در هر اقدام نظامی برای مبارزه با گروه های تروریستی همچون داعش، از شهروندان غیرنظامی و زیر ساخت های شهری مراقبت و محافظت شود تا مردم این کشور متحمل رنج بیشتری نشوند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها