کری: ترامپ، آمریکا را به قهقرا برده است

کری: ترامپ، آمریکا را به قهقرا برده است
يکشنبه 30 دی 1397 - 18:41

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت که «دونالد ترامپ» ، ایالات متحده را منزوی کرده و ما را در ارتباط با نهادهای شکل گرفته از زمان جنگ جهانی دوم برای برقراری اتحاد در جهان، به قهقرا برده است.

العالم ـ آمریکا

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، «جان کری» ترک مسند رئیس جمهوری از سوی ترامپ را به نفع منافع آمریکا در خارج از کشور ندانست و در عین حال تصریح کرد: ترامپ با اینکه مدعی است بزرگترین مذاکره کننده در جهان است، مذاکره نمی کند.
وی همچنین از تصمیم اخیر ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه انتقاد و به استعفای «جیمز متیس» وزیر دفاع سابق آمریکا اشاره کرد و ادامه داد، اکنون، زمانی برای شرمساری است.
کری از «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز به دلیل سخنان انتقادآمیزش از سیاست های دوره «باراک اوباما» سلف ترامپ انتقاد کرد.
پمپئو پیشتر در ماه جاری در جریان سفر به قاهره گفت که دوره شرمندگی آمریکا به سر آمده است.
کری در واکنش به این سخنان، نحوه رفتار ترامپ با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه را بشدت مورد نکوهش قرار داد و گفت: وقتی رئیس جمهوری آمریکا تسلیم رئیس جمهوری روسیه می شود و نقطه نظرات وی در مورد افغانستان را می پذیرد، وقتی که وی (ترامپ) می ایستد و با خفت تسلیم می شود و می گوید؛ به پوتین اعتقاد دارم، نه جامعه اطلاعاتی خودم. این، زمان شرمساری است.
به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، کری در مورد احتمال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گفت هیچ گزینه ای را از روی میز حذف نکرده ام.
وی به تعداد دمکرات هایی که برای نامزدی در انتخابات اعلام آمادگی کرده اند، اشاره کرد و افزود: مساله حائز اهمیت این است که بعنوان یک کشور، به کجا باید برویم؟ ما کارهای خوبی را که آمریکا باید انجام دهد، انجام نمی دهیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها