جهانگیری در دیدار سفیر سوریه:

جهانگیری: ایران در دوران بازسازی سوریه درکنار دولت و مردم این کشور خواهد بود/ سفیر سوریه در ایران: اراده و خواست سوریه بر تقویت روابط و همگرایی اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است

جهانگیری: ایران در دوران بازسازی سوریه درکنار دولت و مردم این کشور خواهد بود/  سفیر سوریه در ایران: اراده و خواست سوریه بر تقویت روابط و همگرایی اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 15:08

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در دوران مبارزات دولت و مردم سوریه با تروریسم حمایت خود را از این کشور اعلام کرد، گفت: ایران در دوران بازسازی سوریه نیز در کنار دولت و ملت این کشور خواهد بود و حمایت‌های خود را از سوریه ادامه خواهد داد.

العالم _ ایران / سیاسی

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار عدنان محمود سفیر سوریه در ایران با تبریک پیروزی های دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریست ها اظهار امیدواری کرد: هر روز شاهد موفقیت های بیشتر برای دولت و مردم سوریه باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه بخش خصوصی ایران از گذشته در سوریه فعال بوده، تصریح کرد: بی تردید در دوران بازسازی سوریه نیز بخش خصوصی ایران در کنار دولت و ملت این کشور حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به سفر آتی خود به کشور سوریه، تصریح کرد: این سفر در شرایطی انجام می شود که روابط دو جانبه تهران ـ دمشق از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است و این سفر می تواند تاثیرات خوب و سازنده ای در جهت توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور به همراه داشته باشد.

سفیر سوریه در ایران هم ضمن ابلاغ سلام رییس جمهور و نخست وزیر این کشور به آقای روحانی و معاون اول رییس جمهور کشورمان، گفت: اراده و خواست دولت سوریه بر تقویت روابط استراتژیک با جمهوری اسلامی ایران و حرکت به سمت همگرایی اقتصادی میان دو کشور است.

عدنان محمود اظهار داشت: پیروزی های دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریست ها دستاوردی مشترک برای دو کشور در جهت بیرون راندن تروریست ها از منطقه است و دمشق از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در راستای ثبات و امنیت سوریه قدردانی می کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت سوریه اراده جدی دارد که دولت و بخش خصوصی ایران در تمامی مراحل بازسازی سوریه همکاری و مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: دمشق علاقمند است در مراحل بعدی پس از بازسازی سوریه، به مشارکت و همکاری اقتصادی هر چه بیشتر با ایران دست پیدا کند.

سفیر سوریه در ایران با ابراز خرسندی از سفر معاون اول رییس جمهور کشورمان به سوریه که در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد، گفت: سوریه به این سفر چشم امید دوخته است تا منجر به تقویت همکاری های اقتصادی در قالب امضای توافقنامه راهبردی همکاری های اقتصادی دو کشور شود.

وی افزود: توافقنامه راهبردی همکاری های اقتصادی برای نخستین بار است که میان سوریه با کشوری دیگر به امضا می رسد و این توافقنامه نشان دهنده عزم و اراده دو کشور در مسیر همگرایی اقتصادی و مقابله با هر گونه تحریم خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به فراهم شدن مقدمات امضای چند سند و یادداشت تفاهم همکاری میان تهران و بغداد در زمینه های مختلف اظهار امیدواری کرد این سفر با دستاوردهای خوبی در جهت ارتقاء سطح مناسبات دو کشور همراه باشد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها