لیگ ملت‌های والیبال؛

دستیابی به امتیاز 30 با شکار آسان کانگوروها/ پیشتازی شاگردان کولاکوویچ همچنان ادامه دارد

دستیابی به امتیاز 30 با شکار آسان کانگوروها/ پیشتازی شاگردان کولاکوویچ همچنان ادامه دارد
شنبه 1 تير 1398 - 20:30

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ راحت‌تر از آنچه تصور می‌شد مقابل استرالیا به برتری رسید.

العالم _ ایران / ورزشی

ملی‌پوشان والیبال ایران از ساعت 18:30 امروز (شنبه) در دومین دیدار خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های 2019 در سالن حسین رضازاده اردبیل به مصاف استرالیا رفتند و مقتدرانه به برتری 3 بر صفر دست یافتند. شاگردان کولاکوویچ در ست‌های اول تا سوم به ترتیب با نتایج (25 بر 19)، (25 بر 19) و (25 بر 14) پیروز شدند.

سعید معروف، امیر غفور، فرهاد قائمی، جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران در بازی مقابل حریف سنتی والیبال‌مان بودند. کولاکوویچ در این بازی به دو دریافت‌کننده اصلی خود یعنی عبادی‌پور و فیاضی استراحت داد. بازی با برتری 3 بر صفر استرالیا شروع شد و جواد معنوی‌نژاد هم اعتمادبه‌نفس لازم را نداشت، ولی چهار سرویس بدون بازگشت امیر غفور، جریان بازی را کاملاً عوض کرد. اشتباهات معنوی‌نژاد در ست اول باعث شد کولاکوویچ از میلاد عبادی‌پور به جای او استفاده کند، اما معنوی‌نژاد در پایان ست به جای خود برگشت، ستی که ایران آن را 25 بر 19 برد.

استرالیا که از دو بازیکن اصلی خود در بازی مقابل ایران استفاده نمی‌کرد در ست دوم هم حرفی برای گفتن مقابل اسپک‌های قدرتمند ایران نداشت. اشتباهات بازیکنان استرالیا هم مزید بر علت شد تا اختلاف امتیازات زیاد شود. امیر غفور در این ست هم نشان داد که پس از یک فصل بازی در ایتالیا، چقدر پیشرفت کرده است. امتیاز 25 ست دوم توسط دفاع روی تور اصغر مجرد برای ایران به دست آمد تا این ست نیز مانند ست اول 25 بر 19 به سود ایران تمام شود.

شروع طوفانی ایران در ست سوم باعث شد تا نخستین وقت استراحت فنی در پوئن 8 بر 2 به سود ایران رقم بخورد. دفاع روی تور کاملاً برتر از سوی بازیکنان ایران و بازی بسیار پراشتباه از بازیکنان استرالیا، دلیل یکطرفه شدن این بازی و کسب پیروزی ارزشمند برای ایران بود. ست سوم این بازی با نتیجه 25 بر 14 به سود ایران تمام شد و شاگردان کولاکوویج 3 بر صفر پیروز شدند. تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل استرالیا 30 امتیازی شد تا همچنان صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های 2019 باشد.

پیش از آغاز این بازی علاوه بر آذربایجان، اردبیل و علی دایی نیز تشویق شدند.

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران هم مانند دیدارهای گذشته با تمرین‌دهنده اختصاصی خود را برای بازی آماده کرد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی سوم و آخر هفته چهارم لیگ ملت‌ها از ساعت 18:30 فردا (یکشنبه) به مصاف فرانسه می‌رود. دیدارهای هفته پنجم این مسابقات در بلغارستان برگزار خواهد شد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها