سوئد: اروپا برای اجرای برجام تلاش کند

سوئد: اروپا برای اجرای برجام تلاش کند
چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 00:34

وزیر امور خارجه سوئد با تاسف از خروج آمریکا از برجام گفت: من فکر می‌کنم، اول از همه، ما باید سخت تلاش کنیم تا مطمئن شویم که سهم خود را از توافق هسته‌ای ایران اجرا کنیم

العالم- اروپا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ مارگوت والستروم وزیر امور خارجه سوئد از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران ابراز تأسف کرد.

مارگوت والستروم در پاسخ به سوالی در مورد احتمال نجات برجام، گفت: من فکر می‌کنم، اول از همه، ما باید سخت تلاش کنیم تا مطمئن شویم که سهم خود را از توافق هسته‌ای ایران اجرا کنیم. من فکر می‌کنم همچنین ما باید سخت تلاش کنیم تا راه حل‌هایی پیدا کنیم که مختص کشور‌های عضو اتحادیه اروپا باشد، مثلاً (سازوکار) اینستکس که فرانسه، آلمان و انگلیس، پشت آن هستند.

وی افزود: همچنین مباحثی در جریان است که این امکان برای شرکت‌های اروپایی واقعاً فراهم شود که با ایران تجارت و سرمایه گذاری کنند. من مشکلات را دست کم نمی‌گیرم چرا که ما خیلی متأسف هستیم که آمریکا از این توافق خارج شده است، اما تلاش می‌کنیم تا واقعاً هر آنچه که در حال حاضر از دستمان بر می‌آید برای پایبند ماندن به تعهداتمان انجام دهیم.

وزیر امور خارجه سوئد این اظهارات را پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران بیان کرد. ظریف در حال سفر به کشور‌های فنلاند، سوئد و نروژ است تا حمایت آن‌ها را جلب کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها