درصد مبتلایان به HIV در چنارمحمودی اعلام شد/ مردم به آمارهای ناصحیح فضای مجازی توجه نکنند

درصد مبتلایان به HIV در چنارمحمودی اعلام شد/ مردم به آمارهای ناصحیح فضای مجازی توجه نکنند
دوشنبه 15 مهر 1398 - 08:24

استاندار چهارمحال و بختیاری اعلام کرد که بنا بر گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انجام آزمایش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای چنارمحمودی لردگان، کمتر از ۵ درصد مردم این روستا مبتلا به ویروس HIV هستند و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته‌اند.

العالم ـ ایران ـ علمی

اقبال عباسی روز یکشنبه در دیدار با مردم این روستای لردگان که در چند روز اخیر اخباری مبنی بر شیوع ویروس HIV بین اهالی منتشر شده بود، افزود: نتایج این آزمایشات حاکی از آن است که بیش از ۹۵ درصد مردم سالم هستند و نباید در این خصوص نگران باشند.

در این دیدار که معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسوولان چهارمحال و بختیاری نیز حضور داشتند، استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: آزمایشات علمی نشان می‌دهد آماری که در فضای مجازی مطرح می‌شود صحت ندارد و به قصد ناامید کردن مردم این موضوعات را مطرح و آن‌ها را به راه‌اندازی تظاهرات تحریک می‌کنند در حالیکه مردم نباید به این آمار‌ها توجهی داشته باشند.

عباسی از مردم خواست به مسئولان و تیم‌های بهداشتی برای رفع برخی مشکلات پیش آمده اعتماد کنند. دارو‌های قوی و استاندارد تهیه شده و عرضه می‌شود از همین رو مردم نباید هیچ نگرانی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در چند روز اخیر اخباری مبنی بر ابتلای اهالی یکی از روستا‌های شهرستان لردگان به ویروس HIV در فضای مجازی منتشر شد که باعث اعتراض و تجمع اهالی روستا در چهارشنبه هفته پبش شد.

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها