کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواستار آزادی فعالان مصری از زندان شد

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواستار آزادی فعالان مصری از زندان شد
شنبه 27 مهر 1398 - 09:10

«راوینا شمدسانی» سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو از دولت مصر خواست تا فورا فعالان حقوق بشری و سیاسی که در جریان تظاهرات ماه گذشته در این کشور بازداشت شده اند را آزاد کند.

العالم - اروپا

به گزارش بامداد شنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه، شمدسانی در کنفرانسی خبری در ژنو گفت: دولت مصر رونامه نگاران، وکلا و فعالان سیاسی را به صورت گسترده در جریان تظاهرات ماه گذشته در این کشور دستگیر کرده است.

سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل افزود: درهمین ارتباط «علاء عبدالفتاح» وبلاگ نویس، «اسراء عبدالفتاح» روزنامه نگار و «محمد الباقر» وکیل ماه اکتبر دستگیر شدند.

وی همچنین از مقام های مصر خواست تا به آزادی بیان و اعتراضات مسالمت آمیز بر اساس قوانین بین المللی احترام بگذارند.

مصر اواخر شهریور ماه شاهد اعتراض های ضد دولتی بود و معترضان با حضور در خیابان خواستار برکناری «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری این کشور عربی شمال آفریقا شدند.

کانون اعتراض ها در آغاز بندر «سوئز» بود اما در ادامه معترضان در شهرهای «قاهره» به ویژه میدان التحریر این شهر، «اسکندریه، حلوان، السویس، المحله، دامیتا و منصور» نیز به خیابان ها آمدند.

با تشدید روند اعتراضات، چندین حزب و گروه سیاسی مصری از جمله گروه اخوان المسلمین، حزب سوسیال دموکرات مصر، حزب سوسیالیست‌های انقلابی و حزب الاستقلال مصر نیز به حرکت معترضان پیوسته اند.

پیش از این سازمان عفو بین الملل اعلام کرده بود که مقام های مصری حدود دوهزار نفر را در اعتراضات اخیر این کشور دستگیر کردند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها