نیوزویک: با رفتارهای ترامپ، آمریکا برای ایرانی‌ها شیطان بزرگ باقی خواهد ماند

نیوزویک: با رفتارهای ترامپ، آمریکا برای ایرانی‌ها شیطان بزرگ باقی خواهد ماند
سه شنبه 14 آبان 1398 - 20:32

یک رسانه آمریکایی در تحلیلی روز سه‌شنبه نوشته رفتار رئیس‌جمهور این کشور با ایران تضمین خواهد کرد که آمریکا در دهه‌های پیش رو شیطان بزرگ باقی خواهد ماند.

العالم - آمریکا

یک رسانه آمریکایی در تحلیلی روز سه‌شنبه ضمن اشاره به تظاهرات‌های روز گذشته در تهران برای گرامی‌داشت چهلمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی نوشته رفتارهای رئیس‌جمهور فعلی آمریکا با ایران موجب خواهد شد آمریکا در دهه‌های پیش رو «شیطان بزرگ» باقی خواهد ماند.

نیوزویک در تیتر این تحلیل روز سه‌شنبه نوشته است: «نحوه رفتار ترامپ با ایران این را که آمریکا در دهه‌های پیش رو شیطان بزرگ باقی خواهد ماند، تضمین خواهد کرد.»

این نشریه با اشاره به ساخت‌وسازها در ساختمان سابق سفارت آمریکا در تهران گفته این ساختمان اکنون نمادی از احساس انزجار و بی‌اعتمادی است که رابطه آمریکا و ایران را از زمان وقوع انقلاب تحت‌الشعاع قرار داده است.

نیوزویک با اشاره به اینکه روابط دو کشور در ۴۰ سال گذشته آکنده از تنش بوده حمایت آمریکا از «صدام»، دیکتاتور معدوم عراق در جریان جنگ ایران و عراق را نشان‌دهنده میزان «انزجار» واشنگتن از نظام حاکم جدید در تهران توصیف کرده است.

رسانه آمریکایی در ادامه پس از برشمردن اقدامات خصمانه «جورج بوش» پسر، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا علیه ایران تلاش کرده اقدامات رئیس‌جمهور بعدی آمریکا، «باراک اوباما» را نقطه آغازی برای پایان دادن به خصومت‌ها میان واشنگتن و تهران جلوه دهد. نیوزویک، حصول «برنامه جامع اقدام مشترک» در دولت اوباما را اقدامی در همین راستا دانسته است.

این در حالی است که مقام‌های ایران، سیاست‌های اوباما را نیز بخشی از مهم‌ترین سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران، هر چند به شکلی پنهان‌تر و در فضایی غبارآلودتر می‌دانند. معماری مهم‌ترین تحریم‌ها علیه ایران در دوران اوباما پی‌ریزی شد و دولت او با ایجاد اجماع بین‌‌المللی علیه ایران توانست موافقت شورای امنیت برای اجرای این تحریم‌ها را به دست بیاورد.

علی‌رغم آنکه برجام در زمان اوباما حاصل شد دولت او متهم است با کارشکنی در رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران، تلاش کرده امتیازات ایران از این توافق را به صفر برساند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها