کشکول العالم/

خالی بندی جدید درباره نقش ایران در بمباران آرامکو!

خالی بندی جدید درباره نقش ایران در بمباران آرامکو!
سه شنبه 5 آذر 1398 - 17:41

خبرگزاری رویترز گزارش ویژه ای به اصطلاح خود منتشر و ادعا کرد این گزارش جزئیاتی درباره برنامه ریزی برای حمله به تاسیسات آرامکو است که 4 ماه پیش از اجرای آن یعنی ماه مه گذشته در حال انجام بوده است.

العالم كشكول

در ابتدا دوست دارم خبری را که یکی از دوستانم برایم ارسال کرده برای شما بازگو کنم و سپس گزارش خبرگزاری رویترز را بررسی کنیم .

خبر فوری که از ریاض برایم ارسال شده این است:

پلیس ابوظبی، مردی را که در حال تمیز کردن خودروی جدید خود بود بازداشت کرد، وی ناگهان متوجه شد پسر دو ساله اش، با میخی ، بخشی از ماشین را خراش داده ، پدر خشمگین شد و شروع کرد به زدن بر روی پسرش بدون اینکه متوجه شود با دسته چکش در حال زدن وی است .

پدر دیر متوجه اقدام خود شد و پسرش را به بیمارستان برد، اما پسرش به دلیل ضربات، یک انگشت خود را از دست داده بود ،زمانی که پسر، پدرش را دید، گفت : بابا ،انگشتم چه زمانی رشد خواهد کرد؟ این سوال چون صاعقه بر فرق پدر فرود امد و به سوی خودروی خود رفت و شروع به تخریب آن کرد. سپس مقابل آن نشست و به خاطر حادثه ای که برای پسرش پیش امده بود، ابراز پشیمانی کرد نگاهش به محل های خط خطی افتاد وچشمش به این نوشته افتاد: پدر دوستت دارم. روز بعد پدر که نتوانسته بود عذاب وجدان را تحمل کند و خودکشی کرد؟! پایان داستان .

به داستان خود بازگردیم و کمی آن را بررسی کنیم.

آیا کسی خودرو را با چکش تمیز می کند؟ رابطه چکش با این موضوع اصلا چیست ؟

این کودک دو ساله می نویسد پدرم دوستت دارم و می تواند سخن بگوید: پدر انگشتم کی رشد خواهد کرد؟

رابطه پلیس ابوظبی با ریاض چیست ؟

چگونه پلیس پدر را بازداشت کرد در حالی که وی خودکشی کرده بود؟

بیشتر حوادث سیاسی ، دینی ، مذهبی و عقیدتی دارایِ بار عاطفی است در حالی که عقل هیچ جایگاهی ندارد اینگونه عقل و تفکر را می دزدند بدون اینکه احساس کنیم . حکمت این داستان این است که هرچه که می گویند را باور نکند و هرچه را که می شنوی نقل نکن.

باردیگر برگزیده ای از گزارش خبرگزاری رویترز درباره حمله به تاسیسات آرامکو را بررسی می کنیم.

این گزارش مانند همه خبرهایی که بدون اساس بوده یا انتشارآن هدفی را دنبال می کند، با استناد به منابعی که آگاه توصیف شده آغاز می شود.

برای اینکه این فیلم هالیوودی تکمیل شود باید برنامه ریزی برای آن مدت زمان طولانی وقت برده باشد تا بتوان بر ناکامی سامانه های دفاعی امریکا که عربستان صدها میلیارد دلار برای ان هزینه کرده را سرپوش گذاشت که نتوانست هیچ نشانه و آثاری از حمله به تاسیسات و بمباران آن به گفته ی نهادهای رسمی با موشک ها و پهپادها که 18 دقیقه نیز طول کشید را رصد کند.

بنابراین برنامه ریزی برای آن باید از ماهها پیش آغاز شده باشد و فرماندهان گروه ویژه ای از نیروهای مسلح ایران و فقط سپاه پاسداران (که در فهرست ادعایی گروههای تروریستی آمریکاست ) در ان حضور داشته باشند.

شاید فکر کنید مساله به همینجا ختم می شود اما حدستان درست نیست زیرا هنوز معما کامل نشده زیرا باید این نشست در تاسیساتی با این شدت استحکام که قابل نفوذ نیست، درست مانند فیلم های امریکایی که دشمن زیر زمین پنهان می شود ودر تاریکی توطئه می چیند باشد اما علیرغم آن با خبرچینی چندین عنصرکه اینجا رویترز است، قابل نفوذ می شود.

از آن جائی که در این داستان بعد عاطفی باید به اوج برسد، باید پس از نشست های متعدد موافقت نهایی رهبر عالی صادر شود و موافقت وی نیز مشروط به قربانی نشدن غیرنظامیان و امریکاست.

بر اساس این گزارش حمله به آرامکو مورد توافق همه بود زیرا هرگونه مخالفتی ازاعتبار آن می کاهد.

بسیار خوب ، چه هدف و انگیزه ای پشت این حمله وجود دارد؟ دلیل مشخص است ،ایران در صدد مجازت امریکا برای خروج از توافق هسته ای و تحمیل تحریم های اقتصادی است و از مقابله مستقیم نیز خود را دور نگاه می دارد اما عجیب اینکه رویترز پس از ارائه آمار از حجم خسارت های تاسیسات نفتی عربستان و اتهام زنی های برخی گروههای معروف به دشمنی و کینه توزی با ایران و متهم کردن ایران به حمله ،می گوید نمی تواند قطعی بگوید که این حادثه توسط فرماندهان ایرانی یا کدام گروه و کشوری انجام شده است .

با افزودن مطالب رویترز به مطالب روزنامه وال استریت ژورنال که مقامات امریکایی با ارسال گزارش هایی به اطلاع عربستان رسانده اند به این نتیجه می رسیم که ایران بیش از 20 پهپاد و چند موشک به تاسیسات نفتی عربستان شلیک کرده اما مقامات سعودی در قطعی بودن این اطلاعات تردید دارند.

درحالی که مقامات سعودی از توضیح دادن درباره این گزارش امتناع کردند سازمان اطلاعات مرکزی امریکا "سیا" و "پنتاگون" وزارت دفاع امریکا نیز از توضیح درباره آن خودداری کردند و اگر این اطلاعات را به گزارش رویترز بی افزائیم پی می بریم که این گزارش سست تر از خانه عنکبوت است.

بدون شک درباره این مطلب و مواردی مشابه که ایران از مقابله با امریکا واهمه دارد، باید گفت هیچ کس در توان بازدارندگی ایران تردیدی ندارد و ایران در این زمینه با هیچ کشوری تعارف ندارد و با قاطعیت به هر حمله یا تلاش آسیب رسان به امنیت و حاکمیتش، پاسخ می دهد که بهترین دلیل نیزپایگاههای داعش در دیرالزور،گلوبال هوک و کشتی انگلیسی است که قوانین بین المللی دریانوری را نقض کرده بود که البته موارد دیگرنیز وجود دارد اما ایران علیرغم توان بالای خود، در سه قرن گذشته آغاز گر هیچ جنگی نبوده و به خاطر بیزاری از انتقام جویی ، از مجازات کشورهایی که به وی بدی کرده یا در آن شرکت داشتد صرف نظر کرده و برای عاقل یک اشاره کافی است .

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها