پوتین:

کُردهای سوریه از نیروهای نظامی روسیه حمایت می‌کنند

کُردهای سوریه از نیروهای نظامی روسیه حمایت می‌کنند
شنبه 9 آذر 1398 - 10:06

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد، موفقیت در تثبیت اوضاع در مناطق مرزی سوریه-ترکیه، ازجمله به‌خاطر حمایت کُردهای سوری بدست آمده، چرا که مردم کُرد به خوبی می‌دانند پلیس نظامی روسیه برای دفاع از آنها در منطقه حضور دارد.

العالم - سوریه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که موفقیت این کشور در سوریه، از جمله در سایه حمایت ملت کرد بدست آمده است. به گفته وی، پلیس نظامی روسیه در مناطق مرزی سوریه-ترکیه با پشتیبانی کردهای ساکن منطقه روبرو است، برای اینکه برای همه واضح است که نیروهای نظامی روسیه برای حفاظت و دفاع از آنها در منطقه حضور دارند.

پوتین روز جمعه در نشست شورای روابط بین الملل روسیه در شهر "نالچیک" گفت: «ما از لحاظ تاریخی همواره روابط خوب و همراه با حسن نیتی با مردم کرد داشته‌ایم. گذشته از این، در حال حاضر موفقیت‌های بدست آمده در تثبیت اوضاع در مناطق مرزی سوریه-ترکیه در سایه حمایت کردها و علاقمندی آنها حاصل شده است. آنها با پلیس نظامی روسیه رفتار بسیار دوستانه‌ای دارند. برای اینکه می‌بینند و به خوبی این مسئله را درک می کنند که ارتش روسیه برای دفاع از آنها در منطقه حضور دارند و این یک واقعیت است.»

برای روسیه مسئله‌ای مهم‌تر از تقویت وحدت بین اقوام و نژادها وجود ندارد

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز تاسف کرد که رسانه‌های گروهی این کشور توجه زیادی به مشکلات موجود در روابط بین المللی ندارند. پوتین ابراز اطمینان کرد که مطبوعات و دولت باید به طور دائم به این موضوع بپردازند.

پوتین گفت: «جای تاسف دارد که در رسانه‌های گروهی مرکزی و در مطالب منتشره آنها در اینترنت، به اندازه کافی به این موضوع پرداخته نمی‌شود. در کشوری مانند روسیه که از لحاظ قومی و مذهبی دارای ترکیب بسیار پیچیده‌ای است، مسئله‌ای مهم‌تر از موضوع روابط بین ملل وجود ندارد. اگر ما می‌خواهیم تا وحدت مردم روسیه در سطح گسترده و در معنای واقعی کلمه حفظ و تقویت شود، مسلماً باید به این مسئله پرداخته و به آن توجه کافی داشته باشیم، همانطور که موضوع سلامت در مرکز توجه است. تمامی پیشنهادات ارائه شده در این زمینه باید مورد مطالعه و بررسی تحقیق قرار گرفته و نتایج آن به اجرا گذاشته شود.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین بر لزوم اقدامات موثر برای ایجاد سازگاری اجتماعی مهاجرین و قطع خطر افزایش افراط گرایی در کشور تاکید کرد و افزود: «لازم است تا اقدامات موثر و سازنده‌ای برای سازگاری اجتماعی بیشتر مهاجرین انجام شود . مسلماً ما خوشحال می شویم که مهاجرینی که می خواهند در کشور ما زندگی کرده، تحصیل و کار کنند را بپذیریم. ولی ضروری است تا از خطرات ناشی از جهل، افراط گرایی و تمایلات تند به طور جدی جلوگیری کنیم.»

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها