پادشاه عربستان با محمود عباس درباره معامله قرن گفت وگو کرد

پادشاه عربستان با محمود عباس درباره معامله قرن گفت وگو کرد
چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 06:53

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی سه شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، خواستار برقراری صلحی جامع و عادلانه شد.

العالم-عربستان

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، پادشاه عربستان گفت: مساله شما مساله ما و مساله جهان عرب و اسلام است و ما با شما هستیم.

وی همچنین با بیان اینکه صلح یک گزینه راهبردی است که منجر به حل نهایی مساله فلسطین و تحقق حقوق ملی مردم فلسطین می شود، خواستار تحقق صلحی جامع و عادلانه شد.

از سوی دیگر محمود عباس نیز از مواضع عربستانی سعودی برای تحقق استقلال کشور فلسطینی بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی تشکر کرد.

در همین حال وزارت خارجه عربستان سعودی در واکشن به طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن اعلام کرد: از همه تلاش ها برای دستیابی به حل عادلانه و جامع مساله فلسطین حمایت می کنیم.

وزارت خارجه عربستان سعودی افزوده است: ریاض خواستار انجام مذاکرات مستقیم میان فلسطینیان و اسرائیلی ها با نظارت آمریکا است.

وزارت خارجه عربستان همچنین از تلاش های دونالد ترامپ نسبت به آنچه که دستیابی به صلح میان فلسطینیان و اسرائیلی ها خوانده قدردانی کرد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه به وقت محلی همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح صلح خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد. وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می ماند.

شهرهای مختلف فلسطین نیز در واکنش به این اقدام ترامپ، تظاهرات سراسری در غزه و کرانه باختری برگزار کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها