عراقچی: تحریم صالحی عصبانیت و استیصال آمریکا از به بن بست رسیدن سیاست فشار حداکثری را اثبات می کند

عراقچی: تحریم صالحی عصبانیت و استیصال آمریکا از به بن بست رسیدن سیاست فشار حداکثری را اثبات می کند
جمعه 11 بهمن 1398 - 12:17

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: تحریم صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی عصبانیت و استیصال آمریکا از به بن بست رسیدن سیاست فشار حداکثری را اثبات می کند.

العالم - ایران / سیاسی

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران امروز (جمعه) در واکنش به تحریم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در صفحه اینستاگرامش نوشت:دکتر صالحی شخصیت برجسته سیاسی و دانشمند تراز اول هسته ای ایران است و دانش هسته ای کشورمان امروز تحت مدیریت ایشان عالی ترین مدارج علمی و عملی را طی می کند.

عراقچی افزود: اقدامات اخیر در کاهش تعهدات هسته ای نشان داد بر خلاف آنچه برخی ادعا می کردند، نه تنها تمامی ظرفیت های هسته ای (از جمله غنی سازی و آب سنگین) دست نخورده باقی مانده اند، بلکه امروز توانمندی های ایران در حوزه فناوری صلح آمیز هسته ای اصولا قابل مقایسه با قبل از برجام نیست.

معاون سیاسی وزیر خارجه تصریح کرد: تحریم دکتر صالحی تنها عصبانیت و استیصال آمریکا از به بن بست رسیدن سیاست فشار حداکثری را اثبات می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه نام علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را در فهرست تحریم های این کشور قرار داد. تحریم صالحی به فاصله شش ماه پس از تحریم ظریف صورت می گیرد. وزارت خزانه داری آمریکا دهم مرداد ماه سالجاری نیز محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است.

در پی تحریم صالحی، بهروز کمالوندی سخنگوی این سازمان، این اقدام را نشانه ای از استیصال آمریکا و بی ارزش خواند و تصریح کرد که برنامه‌های هسته‌ای ایران با قوت ادامه می‌یابد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز با محکوم کردن این اقدام، آن را نابخردانه خواند و گفت: این اقدام هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران نخواهد داشت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها