دو شهر مهم ایتالیا قرنطینه می‌شود

دو شهر مهم ایتالیا قرنطینه می‌شود
يکشنبه 18 اسفند 1398 - 01:08

دولت ایتالیا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، دستور داد شهرهای ونیز، میلان و دیگر مناطق شمالی این کشور قرنطینه شوند.

العالم - اروپا

با افزایش شیوع ویروس «کووید۱۹» در سراسر ایتالیا، دولت این کشور دستور قرنطینه میلان، ونیز و دیگر مناطق نیمه شمالی را صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، قرنطینه این مناطق برای مقابله مؤثرتر با شیوع ویروس کرونا انجام می‌شود.

نشریه «وال‌استریت ژورنال» نیز نوشت: «دولت ایتالیا، در رادیکال‌ترین اقدام اخیر یک کشور اروپایی برای مقابله با اپیدمی کروناویروس، منطقه لُمباری به مرکزیت میلان و ۱۱ استان در مناطق مجاور را قرنطینه می‌کند».

این نشریه که به نسخه‌ای از پیش‌نویس این دستور در دفتر نخست‌وزیری ایتالیا دست پیدا کرده، به نقل از آن نوشت: «مردمی که در منطقه لمباردی و ۱۱ استان در مناطق مجاور آن زندگی می‌کنند، باید به‌طور قطع از ورود و خروج به این مناطق اجتناب کنند».

این طرح روز یکشنبه در جلسه کابینه ایتالیا به رأی گذاشته و احتمالا تصویب خواهد شد.

مسئولان درمانی این کشور روز شنبه خبر دادند تعداد مبتلایان به این ویروس ۱۲۴۷ نفر و تعداد قربانیان آن نیز ۳۶ نفر افزایش یافته است. بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در ایتالیا ۵۸۸۳ نفر و تلفات آن نیز به ۲۳۳ نفر رسید.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت «ورلداُمتر»، ویروس جدید کرونا تا کنون ۱۰۵۹۶۴ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و ۳۵۶۹ نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها