قرنطینه عمومی در فلسطین اشغالی/ مبتلایان کرونا به 195 نفر افزایش یافت

قرنطینه عمومی در فلسطین اشغالی/ مبتلایان کرونا به 195 نفر افزایش یافت
يکشنبه 25 اسفند 1398 - 08:28

همزمان با افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به 195 نفر، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور تعطیلی مراکز عمومی را صادر کرد.

العالم - کزونا در جهان

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی، رژیم صهیونیستی از صبح روز یکشنبه وارد مرحله قرنطینه عمومی می‌شود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، با تصمیم «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از روز یکشنبه علاوه بر تمام مراکز آموزشی، دیگر اماکن عمومی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید، شعب قضائی و ادارات دولتی تعطیل خواهد شد.

بر این اساس، نتانیاهو شامگاه شنبه طی نشست خبری با اعلام وضعیت تعطیلی عمومی، گفت با تصویب کابینه، از ابزارهای نظارت ضد تروریستی برای تشخیص افراد مبتلا به ویروس کرونا استفاده خواهد شد.

شبکه «الجزیره» نیز بامداد یکشنبه به نقل از وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی گزارش داد که تعداد مبتلایان به این ویروس در فلسطین اشغالی، به ۱۹۵ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت این رژیم همچنین گفت که ۲۵۰۰ نفر از اعضای کادر درمانی به دلیل اینکه در معرض ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، قرنطینه شدند که از این میان ۱۰۰۰ نفر پزشک هستند.

پیش از این نتانیاهو احتمال داده بود ۶۰ تا ۷۰ درصد ساکنان فلسطین اشغالی به ویروس جدید کرونا مبتلا شوند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی همچنین روز گذشته تعطیلی گذرگاه‌های غزه و همچنین کرانه باختری را به بهانه مقابله با شیوع ویروس کرونا تمدید کرده و این دو منطقه را در قرنطینه نگاه داشت.

«ایتامار گروتو» معاون وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی چند روز پیش هشدار داده بود احتمال دارد که تعداد مبتلایان به این ویروس در فلسطین اشغالی به ده‌ها هزار نفر برسد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها