هراس از کرونا در آمریکا/ ساختمان کنگره بر روی عموم بسته شد

هراس از کرونا در آمریکا/ ساختمان کنگره بر روی عموم بسته شد
يکشنبه 25 اسفند 1398 - 09:21

ساختمان‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا به خاطر ترس از شیوع ویروس کرونا بر روی عموم مردم این کشور بسته شد.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا، ساختمان‌های اداری کاپیتول هیل (کنگره آمریکا) که مجلس نمایندگان و مجلس سنای ایلات متحده در آن قرار دارد به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا تا ماه آوریل بر روی عموم بازدید کنندگان بسته شد.

این در حالی است که پیش از این با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور روز جمعه در آمریکا وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

ترامپ با اعلام حالت فوق العاده در آمریکا از اختصاص ۵۰ میلیارد دلار برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا در آمریکا خبر داد. او از بیمارستان‌ها خواست برنامه‌های آمادگی اضطراری خود را فعال کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق تازه‌ترین آمار، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده و این بیماری تاکنون ۵۱ قربانی در این کشور گرفته است.

همزمان با گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا، واشنگتن به شهروندان خود هشدار داد به سرزمین‌های اشغالی سفر نکنند. سفر به سرزمین‌های اشغالی فلسطین شامل هشدار مسافرتی سطح ۳ می‌شود و شهروندانی که به آنجا سفر کنند در بازگشت به آمریکا دو هفته در قرنطینه خواهند ماند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها