واکنش حزب الله لبنان به حکم آزادی جاسوس مشهور

واکنش حزب الله لبنان به حکم آزادی جاسوس مشهور
سه شنبه 27 اسفند 1398 - 03:36

حزب الله لبنان حکم دادگاه نظامی این کشور به آزادی عامر الفاخوری جاسوس دانه درشت رژیم صهیونیستی را تصمیمی اشتباه و تحت فشارهای تهدید آمیز آمریکا توصیف کرد.

العالم - لبنان

حزب الله شامگاه دوشنبه در واکنش به این حکم اعلام کرد: «از روز اول دستگیری عامر الفاخوری مزدور جنایتکار و قاتل، فشارها و تهدیدهای آمریکا در خفا و آشکارا آغاز شد تا لبنان را وادار به آزادی وی کند با وجود اینکه همه جنایات نسبت داده شده به وی و همه سابقه سیاه و خونین او ثابت شده بود».

بر اساس بیانیه حزب الله «به نظر می‌رسد متأسفانه فشارهای آمریکا امروز به ثمر نشست و در اقدامی غیر منتظره دادگاه نظامی این تصمیم اشتباه را گرفت و از همه درد و جراحت آنهایی گذشت که مظلومانه تحت شکنجه‌ها قرارگرفته و هنوز هم برخی از آنها با عوارض این جراحت‌ها درگیر هستند».

حزب الله افزود: «این روز برای لبنان و عدالت بسیار غم انگیز است و تصمیمی است که تاسف برانگیز است و موجب خشم و محکومیت می‌شود و برای رئیس جمهور و اعضای دادگاه نظامی شرافتمندانه‌تر و سودمندتر این بود که به جای اینکه تسلیم فشارهای دیکته شده به آنها برای اتخاذ چنین تصمیم ننگینی شوند استعفا می‌دادند».

حزب الله از دستگاه قضایی لبنان خواست به منظور حفظ اعتبار و صداقت خود که در بوته آزمایش شرافت قرار گرفته است و همچنین به منظور دفاع از حقوق لبنانی‌ها و شکنجه شده‌ها و مورد ظلم قرار گرفته‌ها و همه آنهایی که در راه وطن و آزاد سازی سرزمین خود جانفشانی کردند این اقدام خود را اصلاح کند.

شبکه خبری المیادین هم به نقل از منابع خود اعلام کرد که الفاخوری با کمک سفارت آمریکا بیمارستان سیده الجبل محل بستری شدنش را ترک کرد.

بر اساس گزارش برخی منابع عربی، سفیر جدید آمریکا در لبنان طی دیدار با مقامات این کشور خواستار آزادی این جاسوس دو تابعیتی و اجازه سفر او به واشنگتن شده بود.

الفاخوری اصلیتی لبنانی دارد اما دارای تابعیت آمریکایی است و متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی هنگام اشغال لبنان نیز هست؛ او بر روند شکنجه زندانیان در بازداشت‌گاه «الخیام» در جنوب لبنان نظارت داشته است و به "قصاب الخیام" مشهور است.

شهریورماه گذشته عامر الفاخوری که به آمریکا متواری شده بود، پس از بازگشت به لبنان بازداشت شد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها