پدافند یمن جنگنده‌های متجاوز سعودی را فراری داد

پدافند یمن جنگنده‌های متجاوز سعودی را فراری داد
يکشنبه 3 فروردين 1399 - 02:57

پدافند هوایی ارتش یمن، جنگنده‌های متجاوز ائتلاف سعودی را در حریم هوایی «صرواح» استان «مأرب» مجبور به فرار کرد.

العالم - یمن

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد که پدافند هوایی این کشور توانست تعدادی جنگنده‌ نیروهای متجاوز سعودی را فراری دهد.

این مقام نظامی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: پدافند هوایی یمن ساعت 22 شامگاه شنبه توانست با تعدادی جنگنده متجاوز دشمن در آسمان شهر "صرواح" در استان "مأرب" مقابله کرده و آنها را پیش از انجام هرگونه اقدام خصمانه، مجبور به فرار کند.»

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، سرتیپ سریع تاکید کرد: «نیروهای مسلح به مقابله با دشمن تا مصون شدن کامل آسمان یمن از هر گونه تحرک متجاوزان ادامه دارد».

این برای پنجمین بار طی یک هفته اخیر است که پدافند موشکی یمن با رصد و رهگیری جنگنده‌های ائتلاف سعودی مانع از جولان این پرنده‌ها در آسمان یمن شدند.

ارتش یمن چهارم بهمن ماه از چهار پدافند موشکی جدید خود به نام‌های «ثاقب ۱»، «ثاقب ۲»، «ثاقب ۳» و «فاطر ۱» در جریان «نمایشگاه شهید عبدالعزیز الهمهرم» رونمایی کرد و طی این مدت تواسنه است چند پهپاد و جنگنده سعودی را رهگیری و منهدم کند.

جنگ یمن در ششم فروردین ۱۳۹۴ به بهانه بازگرداندن دولت «عبد ربه منصور هادی» آغاز شد و تا چند روز دیگر وارد سال ششم خود می‌شود.

بر اساس آمارهای اخیر وزارت بهداشت یمن دو میلیون و نیم کودک دچار سوءتغذیه و سوءتغذیه حاد شده‌اند و نیم میلیون زن باردار یا شیرده به همراه نوزادانشان در معرض خطر هستند.

بر اساس گزارش «العهد» همچنین ۱۸ میلیون یمنی از «ناامنی غذایی» رنج می‌برند و ۸ میلیون و چهارصد هزار نفر آنها با ناامنی غذایی حاد روبرو هستند که از نظر جهانی در مرحله پنجم گرسنگی قرار دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها