رهبر انصارالله یمن: آمریکا ۱۱ سپتامبر را بهانه‌ای برای سیطره بر امت اسلامی قرار داد/ آمریکا عامل شیوع کرونا در جهان است

رهبر انصارالله یمن: آمریکا ۱۱ سپتامبر را بهانه‌ای برای سیطره بر امت اسلامی قرار داد/ آمریکا عامل شیوع کرونا در جهان است
شنبه 2 فروردين 1399 - 17:54

رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنرانی خود به مناسبت روز شهید، در باره تلاش استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا برای سیطره بر جهان اسلام هشدار داد.

العالم - یمن

سید عبدالملک بدر الدین الحوثی، رهبر انصار الله یمن امروز شنبه (یک فروردین) به مناسبت روز شهید (شهادت حسین بدرالدین، رهبر سابق انصار الله) سخنرانی کرد.

او گفت شهید بدر الدین که سال ۲۰۰۴ در حمله ارتش علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن شهید شد، شهید قرآنی بود و همواره مواضع ضد استکباری داشت.

او گفت که دیکتاتورها در کشورهای اسلامی از جمله یمن، این کشورها را از منابع قدرت، تهی کرده و ثروت‌های آن‌ها را به تاراج برده‌اند و به همین دلیل، ما امروز در برابر حملات و هجمه‌های آمریکا ضعیف شده‌ایم.

سید عبدالملک الحوثی از اینکه برخی از کشورهای اسلامی در برابر سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده ، انتقاد کرد و گفت که در این بین نیز برخی دیگر نیز از آن‌ها اطلاعت کرده و سناریوهای ضد اسلامی آن‌ها را اجرا می‌کنند.

او از امت اسلامی خواست برای مقابله با استکبار جهانی و نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها به صورت بیانیه اکتفا نکنند بلکه اقدام علمی فراگیری داشته باشند به گونه‌ای که بتواند امت اسلامی را از وضعیت کنونی‌اش که مورد نظر دشمنان آن است، خارج کند.

سید عبدالملک گفت که قرآن مسلمان‌ها را به مقاومت و استقامت دعوت می‌کند؛ کسی که گزینه قرآن را در برابر دشمنان اسلام انتخاب کند، نتیجه آن پیروزی است ولی گزینه دوستی با دشمن عاقبتی جز شکست و خسران ندارد و و عواقب بدی در انتظار حامیان و مروجان این گزینه است.

رهبر انصارالله یمن گفت که آمریکا هم‌اکنون سیاست‌هایی در ضدیت با موضع قرآنی اتخاذ کرده است و این سیاست‌ها به شکل واضحی در کشورهای عربی و اسلامی متجلی است.

او گفت: «اوضاع عراق و سوریه، دشمنی شدید با حزب‌ الله در لبنان، توطئه علیه ملت فلسطین و اتخاذ مواضع منفی در برابر جنبش‌های مقاومت در فلسطین از جمله موارد تجلی سیاست‌های خصمانه آمریکا در منطقه است».

سید عبدالملک الحوثی ادامه داد: «رژیم سعودی این روزها رهبران حماس و شخصیت‌های نزدیک به آن را بازداشت و محاکمه می‌کند. برای اینکه این افراد به دنبال آزادی قدس و فلسطین بوده و با اسرائیل دشمن هستند. آزادسازی قدس و مقدسات اسلامی امروزه در چشم سران رژیم سعودی محکوم بوده و جنایت تلقی می شود».

وی با بیان اینکه «رژیم‌های سعودی و اماراتی» چیزی جز بازیچه دستان آمریکا نیستند، تأکید کرد که حمله به یمن طی سال ها گذشته با این هدف صورت گرفت که مردم یمن زیر سلطه و یوغ این دو رژیم و بعد از آن، نظام آمریکا برود.

رهبر انصارالله در باره نقشه های استکبار جهانی علیه جهان اسلام هشدار داد و گفت: «خطر آمریکا و اسرائیل بر امت اسلامی روز به روز بیشتر می‌شود. این خطر به انحاء و اشکال مختلف از تحریم اقتصادی گرفته تا راه اندازی جنگ تجلی یافته است».

او به شیوع کرونا در کشورها اشاره کرد و گفت که این ویروس یک تهدید و خطر جهانی است و یمنی‌ها نمی‌توانند در این باره بی‌تفاوت باشند؛ چرا که این خطر، یمن را نیز تهدید می‌کند.

سید بدرالدین الحوثی گفت که دلایل متعددی می‌تواند منجر به شیوع وبا و بیماری های واگیر در جهان شود. برخی کشورها با دستکاری و تولید ویروس، از آن ها در برابر دشمنان خود استفاد می‌کنند. آمریکا و برخی کشورها آزمایشگاه بزرگی دارند که می‌توانند در آنجا ویروس‌های مهلک علیه انسان ها تولید می‌کنند.

او گفت که آمریکا سابقه استفاده از این گونه ویروس در کارنامه غیرانسانی خود دارد و پیشتر از آن علیه سرخپوست‌ها استفاده کرده است.

سید بدرالدین گفت که کشورهای استعمارگر از جمله ایالات متحده آمریکا باید در وهله اول مسئول انتشار کرونا در جهان باشند.

او گفت که آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و دوستان آن‌ها هیچ ترسی از اینکه از ویروس‌هایی مانند کرونا، تسلیحات ویرانگر و ممنوعه علیه بشریت استفاده کنند، ندارند.

رهبر انصارالله یمن گفت: «بعید نیست که آمریکایی‌ها اهدافی در شیوع کرونا و استفاده از آن داشته باشند ولو اینکه این ویروس به خود جامعه آمریکا نیز صدمه و آسیب بزند».

او گفت که مردم یمن نباید در برابر چنین سلاح‌ها و ویروس‌ها بی‌تفاوت باشند و سهل‌انگاری کنند. ولی در این کشور ویروس‌هایی از جنس دیگر وجود نیز دارد، ویروس‌های سعودی و اماراتی و میکروب‌های خیانتکار (یمنی های متحد ائتلاف عربستان) که در جنگ وحشیانه‌ای علیه مردم یمن به سر می‌برند.

سید بدر الدین گفت که هر گونه انتقال کرونا به یمن با نظارت و اقدام آمریکا و به وسیله آل‌دست این کشور مانند عربستان سعودی و امارات صورت خواهد گرفت. او تأکید کرد که مردم و دولت یمن در برابر این گونه اقدامات خواهند ایستاد و با کرونا مقابله خواهند کرد.

یمن از ابتدای سال ۱۳۹۴ هدف حملات ائتلاف سعودی و اماراتی قرار گرفته و محاصره این کشور از سوی این ائتلاف طی این مدت، باعث شیوع وبا و قحطی شده است. این مسئله باعث شده صدها هزار نفر از زن و کودک یمن کشته شوند و یا بمیرند.

سید بدر الدین الحوثی به مزدوران یمنی وابسته به ائتلاف عربستان سعودی نصیحت کرد که هشیار باشند و مبادا از آنجایی که در میادین نبرد خود را به دشمن سعودی و اماراتی فروخته و در صف آن‌ها قرار گرفته، از آن‌ها برای انتشار کرونا در یمن استفاده شود.

رهبر انصار الله ادامه داد: «اگر مزدوران در این باره هشیار نباشند، این مسئله می‌تواند نشانه نهایت حماقت ترسناک آن‌ها باشد و خسارت‌های سنگینی برای آن‌ها داشته باشد.»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها