زالی: بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی سپاه در غرب آسیا کم نظیر است

زالی: بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی سپاه در غرب آسیا کم نظیر است
يکشنبه 17 فروردين 1399 - 14:54

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی نیروی زمینی سپاه از نظر نیروی انسانی و سرعت عمل و کارایی و اثربخشی در غرب آسیا کم نظیر است.

العالم - ایران / علمی

علیرضا زالی رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان سیار 500 تخت خوابی معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: این بیمارستان با اهتمام بهداری نیروی زمینی سپاه طراحی و افتتاح شده است. ایجاد این بیمارستان تخصصی و مجهز در مدت زمان کمتر از 24 ساعت رکورد بسیار خوبی محسوب می شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان شامل تخت‌های اختصاص یافته بیمارستانی و بخش‌های مراقبتی بینابینی بالغ بر 500 تخت است که 30 عدد از این تخت‌ها، مربوط به مراقبت‌های ویژه است.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: از مزیت های مهم این بیمارستان انعطاف پذیری فضاهای درون بیمارستانی است که فورا می توانند با نیاز بیماران تغییر کاربری بدهند. و با توجه به این که امروز دچار بحث عفونت‌های حاد تنفسی هستیم طراحی فعلی این بیمارستان مطابق با بیماران حاد تنفسی صورت گرفته است.

علیرضا زالی ادامه داد: همه نیازهای یک بیمارستان عمومی در اینجا لحاظ شده است و حتی سی تی اسکن و ام آی آر سیار ،‌رادیولوژی سیار نیز در این مجموعه وجود دارد.

وی تصریح کرد: آن چیزی که مهم است یک سیستم هوشمند درون بیمارستانی در این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین به دلیل حمایتی که از سیستم مخابراتی ویژه فراهم شده است تمامی فرایندهای داخل بیمارستان به صورت دیجیتالی و الکترونیکی قابل ردیابی است و بنابراین در اینجا تقریبا نیازی به کار فیزیکی نیست. ضمن این که بیمارستان با توجه به امکانات خوبی که دارد می تواند امکانات پزشکی از راه دور را به خوبی فراهم کند.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران خاطرنشان کرد: این بیمارستان طوری طراحی شده است که از نظر نیازهای تجهیزاتی، تخصصی، ‌فنی،‌ تکنیکال، لجستیکی و مسایل پشتیبانی تا یک ماه نیازی به هیچ حمایتی از مجموعه بیرون خود ندارد که نکته خیلی مهمی است یعنی این بیمارستان یکماه بدون هیچ کمکی می تواند دایر باشد.

وی با بیان اینکه تمام استانداردهای اعتباربخشی نشانه ممیزی درست در این مجموعه بیمارستانی است، گفت: این بیمارستان براساس آن استانداردها شکل گرفته است. یعنی حداکثر کیفیت و استاندارد در راه اندازی این بیمارستان یعنی نوع تخت ها، فاصله بین آنها، تجهیزات پشتیبانی هر تخت صورت گرفته است.

علیرضا زالی گفت: از نکات مهم دیگر این مجموعه ایجاد داروخانه، آزمایشگاه،‌ پاراکلینیک، رادیولوژی، سی اتی اسکن، ام آی آر در این بیمارستان است که همزمان نیازهای بیماران را به خصوص در زمره بیماران تنفسی تامین خواهد کرد.

وی گفت: از ویژگی های مهم این بیمارستان داشتن 30 تخت ویژه است که هر تخت ویژه دقیقا شرایط استاندارد و کیفیت بالای یک تخت درون بیمارستان های مستقر داخل شهر تهران را دارد بنابراین ما کاملا می توانیم نیازهای خود را در مورد بیماران بدحال در این مجموعه تامین کنیم.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: از دیگر ویژگی های این بیمارستان سرعت عمل، دقت و نیروی انسانی آموزش دیده است. بنابراین این بیمارستان علاوه بر بحث های لجستیکی در زمینه تامین نیروهای تخصصی و انسانی نیز خودکفا است. این بیمارستان قواره و شخصیت یک بیمارستان جنرال را به خود گرفته است. و از نظر نیروی انسانی و سرعت عمل و کارایی و اثربخشی و ارایه خدمات بالا در منطقه غرب آسیا کم نظیر است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها