واکنش طالبان به بازداشت سرکرده داعش در افغانستان

واکنش طالبان به بازداشت سرکرده داعش در افغانستان
سه شنبه 19 فروردين 1399 - 09:22

گروه طالبان در واکنش به دستگیری «اسلم فاروقی» سرکرده داعش در افغانستان اعلام کرد: این فرد بازداشت نشده، بلکه به دولت کابل پناهنده شده است.

العالم - آسیا

طالبان روز سه شنبه در تارنمای خودنوشت: مسئول گروه فتنه‌گر داعش در افغانستان به همراه افراد خود به اداره کابل پناهنده شده و بازداشت نشده است.

دراین گزارش آمده است: این بار نخست نیست که اعضای داعش به دولت کابل پناهنده می شوند بلکه در سال ۲۰۱۸ نیز بالگردهای دولتی تعداد ۲۰۰ نفر از جنگجویان داعش را در استان جوزجان از چنگ طالبان نجات دادند.

طالبان مدعی شده است: این گروه در سال ۲۰۱۹ هم در حال برچیدن گروه داعش در استان ننگرهار بود که یک هزار نفر از اعضای داعش به دولت تسلیم شدند.

گزارش گروه طالبان حاکی است : فردی که اکنون به عنوان رهبر دستگیرشده داعش معرفی شده، از باقی مانده های این گروه بوده که در مرکز اداره ملی افغانستان در مقابل دوربین ها ظاهر شده است.

اداره امنیت ملی افغانستان دراین زمینه گزارش داده است: عبدالله اروکزی معروف به اسلم فاروقی سرکرده داعش در یک عملیات فوق العاده پیچیده با دو فرمانده و ۱۹ تن از افرادش دستگیر شده اند.

داعش طی دو ماه‌ اخیر دو عملیات کشنده و پرتلفات را در افغانستان انجام داد که نخستین آن در روز ۱۶ اسفند ماه در مراسم یادبود یک رهبر جهادی در کابل بود که نزدیک به ۴۰ تن کشته و بیش از ۶۰ نفر زخمی برجای گذاشت و حمله دوم نیز در روزششم فروردین ماه امسال در معبدسیک های افغانستان انجام شد که در اثر آن ۲۶ نفر کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها