تاثیر حضور گروهک منافقین بر گسترش ویروس کرونا در آلبانی

تاثیر حضور گروهک منافقین بر گسترش ویروس کرونا در آلبانی
سه شنبه 19 فروردين 1399 - 12:40

رابرت فانتینا نویسنده آمریکایی در خصوص تاثیر حضور گروهک منافقین بر گسترش ویروس کرونا در آلبانی هشدار داده‌است و از وخیم بودن وضعیت این کشور خبر می‌دهد.

العالم - اروپا

رابرت فانتینا نویسنده و تحلیلگر آمریکایی گلوبال ریسرچ، از وخیم بودن وضعیت کشور آلبانی از لحاظ نبود زیرساخت های بهداشتی و خدماتی برای مقابله با ویروس خطرناک کرونا خبر داد و همچنین درخصوص تاثیر حضور گروهک منافقین بر گسترش ویروس کرونا در این کشور هشدار می‌دهد.

وی با بیان اینکه، اردوگاه منافقین واقع در شهر تیرانا بیش‌‌از سه هزار نفر نیرو دارد، گفت: شیوه‌ی زندگی فرقه گون در این اردوگاه و تجمع سه هزار نیرو در یک فضای نظامی محدود که اکثر جمعیت آن را افراد مسن بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهد، احتمال انتشار گسترده ویروس را بالا می‌برد و کافی است یک نفر از اعضای این اردوگاه مبتلا شود تا شاهد ابتلای بقیه افراد اردوگاه باشیم.

فانتینا همچنین با اشاره به این موضوع که سال‌ها زندگی در یک محیط تقریبا ایزوله، باعث جلوگیری از ابتلای افراد به سایر بیماری ها می‌شود و منجر به داشتن سیستم ایمنی ضعیف تر است. اظهار کرد: این اردوگاه برای افراد پیر بالای ۶۰ سال که بیشتراز سایر افراد در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، به یک خانه سالمندان ایزوله تبدیل شده است.

طبق آمار منتشر شده در بسیاری از کشور های جهان خانه های سالمندان جایی است که بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را داشته است.

فانتینا در ادامه می‌گوید در صورت ابتلای اعضای این گروه به ویروس کرونا و ترک اردوگاه برای مراجعه به پزشک و یا هر دلیل دیگر، هر شخصی که با آن‌ها در تماس باشد را در معرض خطر قرار می‌دهند.
باتوجه به دلایل گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که ویروس کرونا نه تنها تهدیدی برای بقای این فرقه است، بلکه سلامت مردم آلبانی را نیز به خطر انداخته و عامل وخیم شدن وضع این کشور از لحاظ شیوع گسترده ویروس کرونا می‌باشد.

رابرت فانتینا دلیل بازتاب پیدا نکردن برخی اخبار که منشاء ورود و انتشار ویروس کرونا در آلبانی را اردوگاه منافقین ذکر می‌کند، وجود اراده‌هایی پنهان برای مسکوت نگهداشتن این قبیل از گزارشات عنوان کرده است.
با بازگشت تعداد زیادی آلبانی تبار از ایتالیا، کشوری که جایگاه دوم مبتلایان و جایگاه سوم جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در جهان است؛ گسترش این ویروس در آلبانی را بیشتر کرده است.

آلبانی که به تازگی از یک زمین لرزه آسیب دیده و ۵۱ نفر در جریان این زلزله جان خود را از دست داده‌اند؛ طبق آمار موسسه بهداشت عمومی این کشور، گسترش ویروس کرونا در آلبانی منجر به مرگ ۲۸ نفر ‌و ابتلای ۳۶۱ نفر شده‌ است.

نورنیوز

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها